Türk hackerlar hedef şaşırdı

Türk hackerlar  hedef şaşırdı
İsrail sitelerini çökertmek isteyen Türk hacker grubu, farkında bile olmadan .ps uzantılı Filistin sitelerini çökertti.

İsrail ile aramızdaki husumetin sebebini bilmeyeniniz yoktur herhalde. Mavi Marmara olayından beri ilişkilerimiz düzelmedi bir türlü. Öyle ki tehditler de havada uçuşuyor. Fakat ülkemizin sanal ordusu da bir yandan internet üzerinde İsrail sitelerine saldırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İsrail sitelerini indeksleme niyetiyle ana sayfalarına aşağıda görebileceğiniz görseli yerleştiren, kendilerini Bordo Klavyeliler olarak tanıtan Türk hackerlar adeta fıkra gibi bir iş yaptılar. İsrail'de bulunan web sunucularındaki .ps uzantılı Filistin sitelerini hackleyen Türk hackerlar belki de İsrail'e ulaştırmak istedikleri mesajı ulaştırdılar, fakat sorun şu ki hackledikleri yine savunmaya çalıştıkları Filistin'in web siteleriydi.
 
70 web sitesini hackleyen Bordo Klavyeliler, bir güvenlik firmasının raporuna göre sitelerin Filistin'e ait olduğunu çok geç farketmişler. Siteleri kırıp girmeyi başardıktan ve ana sayfalarına mesajı koyduktan sonra, sitelerin aslında Filistin sitesi olduğunu farketmişler.
 
"Araştırmadan yaparsanız böyle olur hmmmm!" gibi ders verici konuşacak değilim, fakat arkadaşlar, hacklediğiniz sitelerin uzantıları .ps yani PaleStin (Filistin) kısaltması. Teknik olarak ne kadar hacklediğinizi bilmiyorum siteleri ama hakikaten hangi siteyi hacklediğini bile bilmeden bu işi yapmasaydınız keşke. Daha önce adını duymadığım Bordo Klavyeliler, Filistin halkına destek çıkmak için bu işi girişmiş olsalar bile, internet hack ortamında isimleri çok da iyi anılmayacaktır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com