Türk Hakemlerinin Avrupa karnesi

Türk Hakemlerinin Avrupa karnesi
FİFA kokartlı hakemlermiz Avrupa kupalarında yönettikleri maçlarla büyük başarı segilediler...

 

FIFA kokartlı Türk hakemler, 30 Haziran-15 Aralık 2011 tarihleri arasındaki son 5,5 aylık dönemde 43 uluslararası karşılaşma yöneterek, büyük bir başarı gösterdi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, FIFA kokartlı 7 erkek hakem 37 maça çıkarken, FIFA kokartlı 3 kadın hakem olan Dilan Deniz Gökçek (3), Kadriye Gökçek (2) ve Hilal Tuba Tosun Ayer (1) de toplam 6 karşılaşma yönetti.
 
Erkek hakemlerin yönettiği 37 karşılaşmanın 19'u UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları olurken, resmi ve hazırlık milli maçlarının sayısı da 18'i buldu. 14 milli maçın 5'ini ise Kolombiya'da yapılan 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda Cüneyt Çakır'ın yönettiği maçlar oluşturdu.
 
Cüneyt Çakır, Bülent Yıldırım, Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Tolga Özkalfa ve Yunus Yıldırım'dan oluşan FIFA kokartlı hakemler arasında son 5 ayda en çok uluslararası maç yöneten hakem Cüneyt Çakır oldu. Haziran 2011'den bu yana ''elit kategori''de yer alarak Avrupa'nın en üst 23 hakemi arasında bulunan Cüneyt Çakır bu sürede, açılış ve yarı final maçı da dahil olmak üzere 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda 5 maç, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3 grup maçı, İsveç ile Hollanda arasındaki 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı ve Almanya-Hollanda hazırlık karşılaşmasını yönetti.
 
Cüneyt Çakır'ı 9 karşılaşma ile Halis Özkahya takip etti. Özkahya'nın yönettiği maçlar arasında 4 Avrupa kupası maçı, 5 de 21 Yaş Altı ve 19 yaş altı milli maçı yer alıyor. 5 ayda 4 uluslararası maça çıkan Fırat Aydınus'un yönettiği maçların 3'ü UEFA Avrupa Ligi grup maçları oldu. Hüseyin Göçek'in yönetme başarısı gösterdiği 4 karşılaşmanın 2'si UEFA Avrupa Ligi gruplarında oldu. Tolga Özkalfa da 6 maçta düdük çalarken, Bülent Yıldırım ise 3 maça çıktı. Yunus Yıldırım da bu süre zarfında 1 karşılaşma yönetti.
 
Ayrıca FIFA kokartlı plaj futbolu hakemi Serdar Akçer, 1-11 Eylül 2011 tarihlerinde İtalya'nın Ravenna kentinde düzenlenen FIFA Dünya Plaj Futbolu Kupası maçlarında görev alma başarısını gösterirken, Temmuz 2011'de de yine Akçer ve FIFA kokartlı Arda Ergene, Avrupa Plaj Futbolu Ligi'nde maçlar yönetti.
Kamil Çetin de, Bosna-Hersek'te 15-18 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenen FIFA Futsal Dünya Kupası elemelerinde görev alıyor.
 
Maçlar
 
FIFA kokartlı erkek futbol hakemlerinin 30 Haziran-15 Aralık tarihleri arasında yönettiği maçlar şöyle:
 
Cüneyt Çakır:
 
30.07.2011 Brezilya-Mısır (20 Yaş Altı Dünya Kupası)
03.08.2011 Uruguay-Yeni Zelanda (20 Yaş Altı Dünya Kupası)
06.08.2011 Ekvador-Kosta Rika (20 Yaş Altı Dünya Kupası)
13.08.2011 Meksika-Kolombiya (20 Yaş Altı Dünya Kupası)
18.08.2011 Fransa-Portekiz (20 Yaş Altı Dünya Kupası)
14.09.2011 Villarreal-Bayern Münih (UEFA Şampiyonlar Ligi)
11.10.2011 İsveç-Hollanda (2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme)
18.10.2011 Real Madrid-Lyon (UEFA Şampiyonlar Ligi)
15.11.2011 Almanya-Hollanda (Hazırlık)
22.11.2011 Manchester United-Benfica (UEFA Şampiyonlar Ligi)
 
Fırat Aydınus:
 
03.08.2011 Wisla Krakow-Litex Lovech (UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme)
15.09.2011 Club Brugge-Maribor (Avrupa Ligi)
20.10.2011 Malmö-Metalist Kharkiv (Avrupa Ligi)
30.11.2011 Legia Varşova-PSV Eindhoven (Avrupa Ligi)
 
Bülent Yıldırım:
18.08.2011 Standart Liege-Helsingborg (Avrupa Ligi play-off)
02.09.2011 Rusya-Makedonya (2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme)
29.09.2011 Celtic-Udinese (Avrupa Ligi)
 
Hüseyin Göçek:
 
02.08.2011 Bate Borisov-Ekranas (UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme)
25.08.2011 Gaz Metan Medias-Avustria Wien (Avrupa Ligi play-off)
29.09.2011 Rennes-Atletico Madid (Avrupa Ligi)
15.12.2011 FC Kopenhag-Standard Liege (Avrupa Ligi)
 
Halis Özkahya:
 
13.07.2011 FC Zestafoni-FC Dacia Chisinau (UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme)
02.08.2011 Shamrock Rovers-FC Kopenhag (UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme)
10.08.2011 Galler-Macaristan (21 Yaş Altı hazırlık)
25.08.2011 AS Roma-Slovan Bratislava (Avrupa Ligi play-off)
06.09.2011 İsviçre-Hırvatistan (21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup eleme)
21.09.2011 Belçika-Galler (19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup eleme)
23.09.2011 Galler-İskoçya (19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup eleme)
10.10.2011 Norveç-İngiltere (21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup eleme)
03.11.2011 Fulham-Wisla Krakow (Avrupa Ligi)
 
Tolga Özkalfa:
 
30.06.2011 Buducnost Podgorica-KS Flamurtari (Avrupa Ligi 1. ön eleme)
10.08.2011 Malta-Afrika Cumhuriyeti (Hazırlık)
24.10.2011 Portekiz-Rusya (17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemeleri)
29.10.2011 Romanya-Portekiz (17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemeleri)
30.10.2011 Portekiz-Romanya (17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası elemeleri)
15.11.2011 Bulgaristan-Avusturya (21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası grup eleme)
 
Yunus Yıldırım:
 
21.07.2011 Tromsö-Paksi (Avrupa Ligi 2. ön eleme) 
 
(ERK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com