Türk hedeflerini vurmaya hazırlanıyordu!

Türk hedeflerini vurmaya hazırlanıyordu!
Selanik'te, üç katlı bir apartmanın bodrum katında meydana gelen patlamada Türk vatandaşı bir kişinin parçalanarak öldüğü bildirildi.

Polis, Triandria semtindeki İpsilanthu sokağında salı gecesi saat 23:07'de meydana gelen patlamada ölen kişinin 32 yaşında “Kürt asıllı Türk vatandaşı” olduğunun belirlendiğini açıkladı. Patlamanın muhtemelen bir el bombasının infilak etmesi sonucunda meydana geldiği belirtilen açıklamada, evde çok sayıda silah ve cephane ele geçirildiği bildirildi.
 
EV CEPHANELİK GİBİ

Mutfak bölümünde gizlenmiş silahların arasında, bir 64 mm'lik M80 tipi tanksavar mermisi, 1 kalaşnikof ve buna ait 4 şarjör, bir AK tipi makineli tüfek, iki adet personel mayını, bir SCORPİON tipi makineli tüfek, bir adet eski tip makineli tüfek, 600 mermi, 2 kilogram bilinmeyen madde ve 13 adet el bombası bulunduğu belirtildi.
 
Yunan medyası olayla ilgili Vatandaşı Koruma Bakanı Hristos Papuçis'in polis teşkilatı ve gizli servis yetkilileriyle olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdiğini bildirdi.
 
PKK YA DA DHKP-C ÜYESİ

Parlamentoda gerçekleştirilen toplantıya Yunan gizli servisi EYP Başkanı Kostandinos Bikas ve antiterör ekipleri komutanı Alkis Ciotis'in katıldığı belirtildi. Haberlerde, patlamada ölen kişinin PKK ya da DHKP-C üyesi olduğu ve Selanik'teki Türk hedeflerine karşı bir saldırı hazırlığı içinde olduğu öne sürüldü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com