Türk İş Adamları Ölümden Döndü

Türk İş Adamları Ölümden Döndü
Irak'ın Tikrit kentinde İl Genel Meclisi binası silahlı kişilerce basıldı. Silahlı saldırganlar 10 kişiyi öldürdü.

Irak'ın Tikrit kentinde il genel meclisi binası silahlı kişilerce basıldı. Silahlı saldırganların rehin aldığı 10 kişiyi öldürdüğü belirtiliyor. Kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Başbakan Erdoğan'la birlikte Irak'a giden Türk işadamlarının konakladığı otele de roketli saldırı düzenlendi.

İdam edilen eski Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyinîn doğum yeri olan Tikrit'teki yerel konsey merkezinin önünde ilk önce bir intihar saldırganının üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiği, daha sonra silahlı kişilerin binaya ateş açtığı bildirildi.

Reuters, ordu üniforması giyen silahlı kişilerin binadaki çalışanları rehin aldığını duyurdu. Silahlı kişiler binadan ateş açmayı sürdürürken, ABD ve Irak askerleri binayı kuşatma altına aldı. Rehin alınan 10 kişinin öldürüldüğü gelen haberler arasında. Saldırının ardından kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜRK İŞADAMLARININ KALDIĞI OTELE ROKETLİ SALDIRI

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türk işadamlarının kaldığı bir otele yapılan roket saldırısında iki Iraklı yaralandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak ziyaretini sürdürdüğü saatlerde Bağdat'ta Türk işadamlarının kaldığı bir otele yönelik roketli saldırı düzenlendi. AFP haber ajansı, Ebu Neves Caddesi üzerindeki Elçi Hoteli'ne "Katyuşa" roketiyle yapılan saldırıda Türk işadamlarının yaralanmadığını bildirdi.

Dicle Nehri kıyısındaki otelin bulunduğu bölgede çok sayıda hükümet ve yabancı elçilik binası bulunduğu belirtildi. Başbakan Erdoğan'a iki günlük Irak ziyareti sırasında çok sayıda Türk işadamı da eşlik ediyordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com