Türk-İş sendikasında olaylar çıktı! (VİDEO)

Türk-İş sendikasında olaylar çıktı! (VİDEO)
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Türk-İş Genel Kurulu'nda konuşurken protesto edildi...

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) 21. Olağan Genel Kurulu Ankara'daki Büyük Anadolu Oteli'nde devam ediyor. Genel Kurul'da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuşma yaptığı sırada protesto edildi.

Bozdağ'ın yapılan protestolara rağmen konuşmasını tamamladı. Bozdağ'ın konuşmasının ardından salonda kısa süreli arbede yaşandı.

Ankara'daki Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirilen Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) 21. Olağan Genel Kurulu'na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile KTC Başbakanı İrsen Küçük katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmasının ardından Meclis'teki bütçe görüşmelerine katılacağını söyleyerek salondan ayrıldı. Kılıçdaroğlu'nun ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuşması sırasında protesto edildi. Bozdağ konuşurken arka sıralardan pankartlar açılarak sloganlar atıldı.

Protestoya rağmen kürsüden inmeyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuşmasını tamamladı. Bozdağ'ın konuşmasının ardından Genel Kurul'da kısa süreli bir arbede yaşandı. Güvenlik görevlilerin araya girmesiyle Genel Kurul'a devam edildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik kürsüye çıktığı sırada arka sıralardan tekrar sloganlar duyuldu. Gergin dakikalara sahne olan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) 21. Olağan Genel Kurulu halen devam ediyor.

Kılıçdaroğlu da konuştu

CHP lideri; 'Şehitliği bu kadar yüceltiyorsak 30 bin liraya askerliği satın almamalıyız, ayıptır' dedi. Türk-İş Genel Kurulu'nda konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, işçilere "Hakkınızı meydanlarda arayın" diye seslendi.

İşçilere çağrıda bulundu

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun 21. Olağan Genel Kurulu'na iktidar ve muhalefetten katılımlar oldu.

Kurul'da ilk söz alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, işçilere "meydana çıkın" çağrısında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Kısa konuşacağım ama biraz iğneleyeceğim. 'Susma sustukça sıra gelecek' sloganını salonlarda değil, meydanlarda kullanmanız gerekir. İnsanı, işçiyi yok sayan bir özelleştirme kabul edilemez. İşsizliğin diz boyu olduğu, özgürlüklerden bahsedilmeyen bir yerde hakkınızı meydanlarda aramanız lazım."

Bedelli askerlik isyanı

Bedelli askerlik konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, "Şehitler onurumuzdur ama yeni bir yasa çıktı. 30 bin lirayı bastıran askerlik yapıyor, 21 gün bile askerlik yapmıyor. Şehitliği bu kadar yüceltiyorsak 30 bin liraya askerliği satın almamalıyız" dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com