“Türk işadamlarını küresel aktör haline getirmek için çalışıyoruz”

“Türk işadamlarını küresel aktör haline getirmek için çalışıyoruz”
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Günay, Türk işadamlarını küresel bir aktör haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Günay, Türk işadamlarını küresel bir aktör haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KÜSİAD) davetlisi olarak Kütahya'ya gelen Dr. Günay, TUSKON'un çalışmaları hakkında bilgiler verdi. KÜSİAD toplantı salonunda düzenlenen programa dernek üyesi işadamları ve kentteki bazı firmaların sahipleri katıldı. TUSKON'un Anadolu'daki iş dünyasının dünyadaki temsilcisi olduğunu vurgulayan Günay, “Ülke genelindeki 7 federasyonumuz ve 162 işadamı derneğimizle 32 bin işadamını temsil ediyoruz. Ülkemize ekonomik açıdan çok büyük katkılar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Dünyanın 140 ülkesiyle irtibatımız var. Bu ülkelerde ciddi bir itibarımız mevcut. Ülkemizin dünya çapında istenen düzeye gelmesi için sizlerle birlikte gayret sarf ediyoruz. Anadolu'daki üyelerimizin de katkılarıyla çok sayıda iş forumları, ticaret köprüleri ve iş gezileri organize ettik. Çok güzel sonuçlar alındı. Devlet büyüklerimiz de bizim bu çabamızı her zaman desteklediler.” şeklinde konuştu.
“Artık dünyanın her yerinde iş ortaklarınız var” diyen Günay, TUSKON'un son 1 yılda üye federasyon ve dernekleriyle birlikte 104 ülkeye 7 bin 500 üye işadamının katılımıyla 417 yatırım ve ticaret heyeti düzenlediğini aktardı. Ayrıca, 140 ülkeden 11 bin yabancı işadamının katıldığı 556 iş heyetini Türkiye'de ağırladığını kaydeden Dr. Günay, “Buna ek olarak, 156 bin işadamının katıldığı bin 360 toplantı, panel ve seminer organize ettik. Yerel ve global ekonominin hızlanması, üye işadamlarımızın daha iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadesini kullandı.
TUSKON ailesi içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren KÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ceylan da, “Konfederasyonumuzun ve Federasyonumuz ESİDEF'in hızına yetişmek gerçekten çok zor. Kütahya'daki iş dünyasını bu hizmetlerden faydalandırmaya çalışıyoruz. İlimizin gelişme potansiyelini bu oluşumdan uzak tutmamız mümkün değil. Umuyorum üyelerimizi bu tür güzel çalışmalardan azami ölçüde faydalandırırız.” diye konuştu. Ceylan, ziyaret anısına Dr. Mustafa Günay'a Kütahya çinisi hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com