Türk jetleri alarmda

Türk jetleri alarmda
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’ye ait 3 helikopterin Akdeniz’de Türkiye sınırına 1.7, 4.3 ve 4.5 deniz mili kadar yanaşması üzerine İncirlik’ten kalkan 2 F-16 savaş uçağının kontrol amacıyla devriye uçuşu yaptığını açıkladı
Genelkurmay Başkanlığı  Suriye helikopterlerinin cumartesi ve pazar günü Türkiye sınırına karadan çok fazla yaklaşması ardından dün de yaptığı açıklamada, benzer 3 olayın Akdenz’de yaşandığını ve havalanan F-16  savaş uçaklarının kontrol amaçlı devriye uçuşu yaptıklarını bildirdi.
 
İncirlikte hareket
 
Türk savaş uçakları üslerinde alarm durumunda bekliyor. Bir tehdit ve tehlike anında hemen havalanan uçaklar silahlı olarak sınırda devriyeye başlıyor. REUTARS, İncirlik’teki Türk savaş uçaklarının alarm durumunu bu fotoğrafla dünyaya duyurdu.
 
STİNGER FÜZELERİNE MEVZİ
 
Kilis’te Suriye sınırındaki 2’nci Hudut Taburu’na bağlı Öncüpınar Sınır Karakolu’na konuşlandırılan “Atılgan” ve “Zıpkın” modeli Stinger füze bataryaları için mevzi kazılıyor. Sınırın sıfır noktasında iki iş makinesi tepelik alanda araziyi düzeltmeye başladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com