Türk Kadınlar Eskişehir Şubesi tarafından bayanlara eğitim verilecek

Türk Kadınlar  Eskişehir Şubesi tarafından bayanlara eğitim verilecek
Türk Kadınlar Birliği Eskişehir Şubesi, Eskişehirli Kadınlara Destek (ES-KA) Projesi kapsamında kadınlara eğitim verecek.

Türk Kadınlar Birliği Eskişehir Şubesi, Eskişehirli Kadınlara Destek (ES-KA) Projesi kapsamında kadınlara eğitim verecek.
Eskişehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Barosu tarafından desteklenen projede belirlenen okulların kadın velilerine, okulların toplantı salonlarında uzman eğitimciler tarafından sağlık, hukuk, aile içi iletişim konularında eğitim verilecek.
"ES-KA Projesi" tanıtım toplantısına katılan Vali Dr. Kadir Koçdemir, birlik üyesi kadınların fedakarlık göstererek projeye destek olduğunu ifade etti.

Koçdemir, bundan sonrada gerek kadınlar birliği gerekse diğer sivil toplum kuruluşlarıyla kamunun yükünü hafifletici çalışmalarda birlikte çalışmayı arzu ettiğini ifade etti.
Kadının bilgili ve bilinçli olmasının önemine değinen Birlik Şube Başkanı Ayşegül Ünügür ise, "Kadınlar sadece kendileriyle sınırlı kalmayıp yetiştirdikleri çocuklarla da topluma katkıda vermektedirler. Bir kadın ne kadar bilinçli ve bilgili olursa yetiştireceği çocuklar da o denli bilgili bilinçli olmakta ve ayaklarının üstüne daha sağlam basabilmektedirler" dedi.
Toplantıya Baro Başkanı Rıza Öztekin, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Hüseyin Fidan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kutlay ve birlik üyeleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com