Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar:

Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar:
"Eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kütüphanelerin yanında özürlü çocuklarımızın okuyabilecekleri sınıfları da okullarımıza kazandırıyoruz"

ADANA (AA) - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kütüphanelerin yanında özürlü çocuklarımızın okuyabilecekleri sınıfları da okullarımıza kazandırıyoruz" dedi.

Akar, Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından hayırseverlerin katkısıyla Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yaptırılan ve kendi adını taşıyan kütüphanenin açılışına katıldı. Akar, yaptığı konuşmada, Türk Kızılayı'nın toplumun ve devletin yanında yardımcı rol oynamaya devam ettiğini belirterek, tamamı bağışlanan kitaplarla elde edilen bir kütüphanenin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kütüphanenin oluşturulmasına katkı veren herkese teşekkür eden Akar, şöyle devam etti:

"Türk Kızılayı olarak eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kütüphanelerin yanında özürlü çocuklarımızın okuyabilecekleri sınıfları da okullarımıza kazandırıyoruz. İnşallah Adana'da bu okuldan başlamak üzere diğer okullarda da bu tür engelli sınıfları açmanın gayreti içinde olacağız. Bu tür sınıflarla engelli çocuklarımızın daha modern bir eğitim almasını sağlama amacındayız. İstanbul, Tunceli ve ülkemizin değişik coğrafyalarında burada yaptığımız, yapacağımız gibi hizmetlere devam edeceğiz."

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise kentte üçüncüsünü açtıkları kütüphanelerin sayısını 100'e çıkarmayı hedeflediklerini ifade ederek, "Biz, ilmin ve bilimin okullarda verileceği kanaatindeyiz. Çocuklarımızı bilgiyle ve kitaplarla buluşturma adına bir nebze katkımız olduysa ne mutlu bize. İyilik bulaşıcı birşeydir ve umarım bizden başkalarına da bulaşır. Ayrıca, bu okulda yaptıracağımız engelli sınıflarından Adana'daki tüm okullara birer tane yapma hedefindeyiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muharrem Gelen de Türk Kızılayı'nın Türkiye'nin dünyadaki gururu olduğunu vurgulayarak, Milli Eğitim ile sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin önemine dikkati çekti.

Konuşmaların ardından Akar, Milli Eğitim Müdür Vekili Gelen'e Türk Kızılayı rozeti takarak, Kızılay gönüllüsü ilan etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com