Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Muş'ta

Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Muş'ta
Akar:"Devlet Denetleme Kurulu, sadece mali değil Türk Kızılayı'nın bütün sektörlerdeki durumunu incelemiş ve bazı önerileri olmuştur. Biz de bu doğrultuda tavsiyelerini gerçekleştireceğiz

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Devlet Denetleme Kurulu, sadece mali değil Türk Kızılayı'nın bütün sektörlerdeki durumunu incelemiş ve bazı önerileri olmuştur. Biz de bu doğrultuda tavsiyelerini gerçekleştireceğiz" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Muş'a gelen Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Vali Vedat Büyükersoy'u ziyaret etti.

Akar, ziyaretine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Muş şubesinin tarafından tamamlanan çalışmaları görmek amacıyla kente geldiklerini belirterek, afet müdahale sistemleri kurmayı planladıkları bölgede incelemelerde bulunacaklarını söyledi.

Hasköy ilçesinde mevcut olan Türk Kızılayı'na ait depolarda inceleme yapacaklarını anlatan Akar, Devlet Denetleme Kurulu'nun Türk Kızalayı'nı denetlemesine ilişkin de şunları kaydetti:

"Devlet Denetleme Kurulu, Cumhurbaşkanımızın emri altında çalışan bir kuruldur ve bir yıla aşkın zamandır rutin denetimler yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde denetleme kurulu denetlemelerini bitirmiş ve raporun sonuç bölümü internet sitesinde yayınlanmıştır. Devlet Denetleme Kurulu, sadece mali değil Türk Kızılayı'nın bütün sektörlerdeki durumunu incelemiş ve bazı önerileri olmuştur. Bir Kızılay kanununun çıkarılması, mali sistemlerin adapte ve entegre edilmesi gibi konularda... Biz de bunları yaklaşık birkaç yıldan beri programımıza almıştık ve tatbik safhasına bırakmayı bekliyoruz. Biz de bu doğrultuda tavsiyelerini gerçekleştireceğiz."

Akar, gazetecilerin, Suriye'ye giden yardım tırlarında arama yapılmasına ilişkin sorusuna da "Bizim o tırlarla ilgilimiz olmadı, olamaz da" yanıtını verdi.

Vali Büyükersoy ise Türk Kızılayı'nın bölgedeki yatırımlar için Muş'u merkez olarak seçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu Muş için büyük bir kazanımdır. Bu kazanımın devam etmesini canı gönülden istiyoruz" diye konuştu.

Valilik ziyaretinin ardından Akar ve beraberindekiler, Hasköy ilçesindeki Türk Kızılayı depolarında incelemelerde bulunduktan sonra karayolu ile Erzurum'a gitti.

Muhabir: Sabri YILDIRIM
Yayınlayan: Levent Harman

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com