Türk Kızılay'ı ve AKUT Japonya'ya Gidiyor!

Türk Kızılay'ı ve AKUT Japonya'ya Gidiyor!
Türk Kızılay'ı ve AKUT'un öncü birlikleri incelemelerde bulunmak üzere bu akşam Japonya'ya gidiyor...

Japonya'nın kuzeyinde meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem ve yaşanan tsunami sonrası Türk Kızılay'ı ve AKUT'un öncü birlikleri incelemelerde bulunmak üzere bu akşam Japonya'ya gidiyor.

Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Tokyo'ya gidecek olan AKUT ve Türk Kızılay'ı yetkilileri, yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu arada Türkiye'de bulunan Japon turistler ülkelerine dönmeye başlarken, Türk gazeteciler de deprem bölgesine gitmek üzere Atatürk Havalimanı"na geldi.

BÖLGEDE KEŞİF YAPILACAK
Japonya'da yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren AKUT Seminer Grubu Sorumlusu Murat Harun Öngeren, " AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak bir personelle çalışma bölgesine intikal edeceğiz. Türk Kızılay'ından iki arkadaşımızla beraber bölgede keşif çalışması yürüteceğiz. Türk Kızılay'ından gelecek arkadaşlarla birlikte Tokyo ve Tsunaminin gerçekleştiği bölgeye en yakın noktaya ulaşmaya çalışıp durum değerlendirmesi yapacağız" dedi.

KIZILAY ÖNCÜ BİRLİK GÖNDERDİ
Durum ve ihtiyaç değerlendirmesi yapmak üzere Japonya'ya gideceklerini ifade eden Türk Kızılay'ından Sinan Derindere ise, "Japonya'daki Kızıl Haç ile yaptığımız görüşmeler sonucunda onların daveti ve Genel Başkanımız Tekin Küçükali'nin talimatlarıyla durum ve ihtiyaç değerlendirmesi yapmak üzere bu ülkeye hareket ediyoruz. Biz öncü ekibiz. Öncelikle bu tip afetlerde barınma ve beslenme konusunda çalışmalar yapacağız" dedi.

JAPON TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNDÜ
Bu arada Türkiye'ye tatil için gelen Japon turistler Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla ülkelerine dönmeye başladı. Ülkelerinde meydana gelen depremi televizyondan öğrendiğini belirten Kanoe Kogo, "Bu sabah Sultanahmet'te yürürken bir kişi bizi dükkana çağırdı ve televizyonu gösterdi. Japonya'da deprem olduğunu söylediler. Gerçekten inanamadım. Bir film sahnesi gibi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com