Türk Kızılay'ından kurban bağışı çağrısı

Türk Kızılay'ından kurban bağışı çağrısı
Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, vatandaşlara kurban bağışı çağrısında bulundu.

Girgin, yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı'nın "Kurbanda Kızılay Modeli" sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini,amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek bu çağdaş model geliştirdiğini belirtti. Bu sayede, özenle seçilen kurbanlıkların, Et ve Süt Kurumu'nun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı'nın ilk üç günü kesileceğini belirten Yüksel Girgin İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere, din görevlileri, veterinerler ve noterin de eşlik edeceğini anlattı. Kurban etlerinden elde edilecek kavurmanın, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacağını kaydeden Girgin “Kavurma konserveleri Türk Kızılayı şubeleri aracılığıyla yıl boyunca afet olması durumunda afetzedelere, afet olmaması durumunda da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi olarak kurumumuzda genel merkez tarafından gönderilen kavurma konservelerini, kendi bölgemizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine, yılın belirli dönemlerinde gerçekleştireceğimiz dağıtımlarla ulaştıracağız” diye belirtti.

Bu yıl düzenlenecek kampanyada, vatandaşların yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kurban kesimlerini yaptırabileceği gibi, yurt dışında da Afrika, Asya ve Balkan ülkelerinde de kurban kesim vecibelerini yerine getirebileceklerini kaydeden Yüksel Girgin, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Türk Kızılayı olarak her vatandaşımızın kurban vekaletini önemsiyoruz ve kurban ibadetiniz 'amacına uygun kuralına uygun' sloganıyla gerçekleşiyor diyerek bu disiplinli sisteme davet ediyoruz. Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekalet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler; Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Tük Kızılayı Eskişehir Şubesini, PTT şubelerindeki Kızılay posta çeki hesabını, 168 ücretsiz çağı merkezini ve kizilay.org.tr internet adresimizi kullanarak vekaletlerini verebilecekler.” (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com