Türk Kültürü, Almanya’da düzenlenen Kültür Olimpiyatları'nda da yaşatıldı

Türk Kültürü, Almanya’da düzenlenen Kültür Olimpiyatları'nda da yaşatıldı
Her yıl Almanya’da Türk kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen Kültür Olimpiyatları bu yıl Almanya’nın farklı kentlerinde ve farklı branşlarda yapıldı.

Her yıl Almanya’da Türk kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen Kültür Olimpiyatları bu yıl Almanya’nın farklı kentlerinde ve farklı branşlarda yapıldı. Dortmund kentinde yapılan halk oyunları yarışmasında, geceye Emet Halk Oyunları ekibi damgasını vurdu.
Avrupa'da Türk Kültürünü yaymak isteyen Emet Halk Eğitim Merkezi görevlisi Mehmet Ali Alp, 3 ay boyunca Gymnasium Eringerfeld Okulu öğrencileri eğiterek, okulun 2012 Kültür Olimpiyatı Şampiyonu olmasını sağladı.
Alman ve Türk öğrencilerinin oluşturduğu 24 kişilk ekip ilk olarak ilk 9 okul arasına girerek yarı finale kaldı. Dokuz okulun kıyasıya yarıştığı olimpiyatlarda birinci olmaya hak kazarak, 2012 yılı olimpiyat şampiyonu oldu.
Halk oyunları dalında Olimpiyat Şampiyonu olan Gymnasium Eringerfeld Okulu, 29 Nisan da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen törende kupasını alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com