'Türk-Kürt savaşı çıkarılmak isteniyor!'

'Türk-Kürt savaşı çıkarılmak isteniyor!'
Prof. Dr. Büşra Ersanlı'nın yakın arkadaşı Prof. Şahin Alpay canlı yayında bomba açıklamalarda bulundu.

Sansürsüzhaber  Balçiçek İlter'in dün akşamki konuğu Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Zaman yazarı Prof. Şahin Alpay'dı.  KCK ile bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Prof. Dr. Büşra Ersanlı'nın yakın arkadaşı olan Şahin Alpay Söz Sende programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

40 YILDIR ARKADAŞIM

Yakın arkadaşı Büşra Ersanlı'nın şiddetle hiçbir ilgisinin olmadığına adı gibi emin olduğunu belirten Prof. Şahin Alpay, bu görüşünü şu sözlerle savundu:

"40 yıldır tanıyorum Büşra'yı. Ben benim kuşağımdan gelen bir arkadaşımın, gizli bir örgüt üyesi olup, şiddete dayalı eylemlere destek verecek insanlar olmadığını biliyorum. Her gözaltına alınana artık şüpheli bir gözle bakıyoruz. Demek ki bazı ölçüler kaçıyor. Bu nedenle soruyoruz acaba kurunun yanında yaşta mı yanıyor diye. Bir de şununla evliydi, bununla evliydi diye haber yapıyorlar utanır insan! Bu tip gazetecilik sonu gelmesi gereken bir gazeteciliktir. "

PKK BELASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Ayrıca Prof. Şahin Alpay, "Bizim karşımızda bir PKK problemi, belası  var. KCK örgütlenmesinin amacının bir terörü şehirlerdeki  hedeflere yöneltmek olduğuna yönelik iddialar var.  Ben bu iddiaların araştırmasını, eğer bu tip iddialardaki gibi insanlar var ise kanunlar karşısında ceza görmelerini istiyorum."dedi.

SAPLA SAMANI AYIRMAMIZ GEREK!

“Bu konuda yıllardır yazıyorum.  Benim görüşüm çok nettir." diyen Şahin Alpay, gerçekten terör konusunda başarıya ulaşmanın yolunun gerekli  askeri önlemleri hiç hata yapmadan, tüm etkinliğiyle almak olduğu belirtti.

Prof. Alpay, "Sorumluları yakalamamız gerekir. Ama bunu yaparken, bu işle alakası olmayan insanları da şiddetle  ilişkilendirirsek büyük bir hata yapmış oluruz. Kim şiddeti savunuyor, kim uyguluyor bunun ayrımına varmamız gerekir. Kim gerçek suçlu kim değil bunun ayrımı yapılmadan insanlar gözaltına alınıyor ve sonra hukuğa bırakılıyor.Terör örgütü kavramı ve terör suçunu hukuk çok geniş şekilde tanımlıyor zaten. Hedef terördür diye yapılan her uygulamayı kabul edersek,  o terör örgütünün ekmeğine yağ sürmüş oluruz."dedi.

TÜRK KÜRT SAVAŞI YARATILMAK İSTENİYOR

PKK'nın artık 80'lerin PKK'sı olmadığını, PKK, KCK içinde önemli miktarda insanın mücadelenin siyasi şekilde yapılmasını ve silahın denklemin dışına çıkmasını istediğinin altını çizen Alpay,  "Bazı gruplar ise bir Türk-Kürt savaşı çıkarmak istiyor. Eğer kim KCK kim PKK ile ilgili hepsi suçlu, hepsi terörden sorumludur derseniz siz PKK’nın  cephesini genişletmiş olursunuz."dedi.

Haber: Şeyma Kelekçi

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com