Türk mafyasına yakın takip

Türk mafyasına yakın takip
Fransa, aralarında Türk mafyasının da olduğu beş yabancı suç örgütünü yakın takibe aldı. Türk mafyası kaçak göçmen ticaretinde aktif. "Sahte para" İtalyanlar'ın, diskotek ve gece kulüpleri ise, Çeçen mafyasının elinde.
Fransa'da organize suçlarla mücadeleyi yürüten istihbarat birimi (Sirasco) tarafından hazırlanan 93 sayfalık bir raporda İtalyan, Türk, Çeçen, Nijerya ve Çin mafyalarının Fransa'da değişik sektörlerde olağanüstü aktif oldukları belirtildi.
 
Raporda Türk mafyasının özellikle kaçak göçmen ticaretinde aktif olduğuna vurgu yapılıyor. "Türkiye'de neredeyse hiçbir ceza almadan hareket ettikleri" savunulan Türk suç şebekeleri, özellikle 2009 yılından bu yana Avrupa Birliği'ne yönelik kaçak göçmen akımının "başlıca sorumlusu" olarak gösteriliyor.
 
Türkiye üzerinden Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarını kullanarak Avrupa'ya giriş yapan kaçak göçmenlerin Afganistan, Pakistan, Sri Lanka, Bangladeş, Suriye, Irak, Kuzey Afrika, Somali ve Kafkaslar'dan geldiklerinin aktarıldığı raporda, Türk mafyasının AB'ye kaçak göçün yüzde 90'ını kontrol ettiği bilgisi yer alıyor.
 
'SAHTE PARA' İTALYAN MAFYASINDA
 
Raporda İtalyan mafyasının, çoğu aynı zamanda Fransız vatandaşı olan İtalyan kökenlileri kullanarak klasik sahte para işine devam ettiği, ancak son zamanlarda önemli miktarda AB sübvansiyonunu zimmetine geçirerek "yeşil enerji" sektöründe faaliyet gösterdiği belirtiliyor.
 
'GECE KULÜPLERİ' ÇEÇENLERİN 
 
Rapora göre, Çeçen mafyası "gece kulüpleri ve diskotek"leri elinde bulundururken, Nijeryalıların başını çektiği Afrika mafyası "internet üzerinde dolandırıcılık"ta aktif.
 
Fransa'daki "esrar ve fuhuş" alanı ise, Çin ve Vietnam mafyasının kontrolünde. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com