Türk Medyasının İki Yüzlülüğü!

Türk Medyasının İki Yüzlülüğü!
IMF Başkanı Kahn'ın tecavüz skandalını manşetlere taşıyan gazeteler, MHP'li vekil adaylarının kasetlerini neden görmezden geldi? İşte ayrıntılar…

Mithat Çetin, elmahaber

Fransa'da 2012 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye Sosyalist Parti'den rakip olması beklenen IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, New York'ta bir otel görevlisine tecavüz etmeye çalıştığı suçlamasıyla tutuklandı. 62 yaşındaki Strauss-Kahn, JFK Havaalanı'ndan Paris'e uçmasına 10 dakika kala uçaktan indirilerek karakola götürüldü.

IMF Başkanı'nın yaptığı bu skandalı bugün tüm gazeteler birinci sayfasından verdi. Habertürk, Vatan, Radikal, Takvim gibi gazeteler ise manşete çekti.

Radikal, Mösyö Çıplak

Hürriyet, IMF Başkanı Kemer Çözdü

Habertürk, 5-10 dakikada kaçacaktı

Takvim, Skahndal

Vatan, Tacizci başkan

Ve Milliyet ise haberi, Tecavüzden tutuklandı şeklinde verdi.

IMF Başkanı'nın içinde bulunduğu bu seks skandalı, hala Türkiye gündeminin birinci maddesi olan MHP'li Genel Başkan Yardımcılarının ve milletvekili adaylarının görüntülerini akıllara getirdi.

Kendilerine Başbuğ Ülkücüleri diyen grubun yayınladığı görüntülerde; +18 sahneler içeriyor ve fotoğraflar bulunuyordu. Hatta videolarda MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, 16 yaşındaki küçük bir kız çocuğuyla sarmaş dolaş gözüküyordu.
Bu görüntüleri ve resimleri Doğan grubu gazeteleri başta olmak üzere hiçbir gazete veremedi.
Olay “kaset skandalı” gibi silik başlıklarla duyuruldu.
Yeterince tartışılmadı ve önem verilmedi.

IMF Başkanı'nın taciz skandalının manşet olduğu bir ülkede, MHP'nin içinden çıkan kasetlere de aynı muamelenin yapması beklenir.

MHP'li vekil adayları eğer istifa etmek zorunda kalmasaydı basın bu haberlere bile nerdeyse yer vermeyecekti. Tamam olayın “ahlaki” boyutunu tartışalım, kasetleri çekenleri de, ortaya çıkanları da lanetleyelim. Fakat böyle bir olgunun görmezden gelinmesi gazetecilik adına ihanet değil midir?

Deniz Baykal'ın görüntülerini manşetlerini indirmeyenlerin başka bir partiyle ilgili çıkan görüntüleri “es” geçmesinin neresi ahlakidir?

Hüseyin Üzmez küçük çocuğu taciz ettiğinden dolayı haklı olarak taşa tutulurken, 16 yaşındaki bir kız çocuğuyla hem de bir vekilin ilişkiye girmesini görmemek, gazeteciliğin tecavüze uğradığının kanıtı değil midir?
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com