TÜRK MİLLETİ TEST EDECEK AMA ONAYLAYACAK MI?

TÜRK MİLLETİ TEST EDECEK AMA ONAYLAYACAK MI?
NATO’nun en büyük 2.askeri gücüne sahip olan Türkiye 30 yılda terörle başa çıkamamış ve sonunda teröristlere “Bu işten vazgeçmek için ne istiyorsunuz?” demek zorunda kalmıştır. Ve ne yazıktır ki bir terör örgütüyle adeta ültimatom kokan ve Anayasa gereği

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Geçtiğimiz Perşembe akşamı Fenerbahçe  gerçekten çok başarılı bir oyundan sonra dünyanın ünlü  takımlarından biri olan Benfica’yı mağlup ederek final kapısını araladı. Bir Beşiktaş’lı  olarak gurur duydum, ne yalan söyleyeyim biraz da kıskandım. Ayni gün  Kandil’den PKK’lıların yurt dışına çıkış takvimi  açıklanıyordu. Fenerbahçe’nin galibiyeti bütün yurtta sabahlara kadar sevinç çığlıkları ile kutlandı. Barış diye müjdelenen diğer olay için ülkenin herhangi bir yerinde dikkati çeken  bir kutlamanın yapıldığını duymadım. Cuma günü gazetelerde Fenerbahçe’nin galibiyeti spor  sayfası yerine ön sayfada en üstte 8 sütun verilirken, diğer haber  daha altta ve 5 sütunda veriliyordu. Ve ilk defa olarak bir gün sonra Fenerbahçe’nin haberi ön sayfada en üstte tekrarlanıyordu. Gazeteler angaje olmuş bir yönetim felsefesine sahip değillerse halkın beklentilerini yansıtan aynalardır. Haberlerdeki öncelik ve önem  sırası okurların tercihine göre şekillenir. Aksi halde tiraj alamazsınız. Bu manzara gösteriyor ki halkımızın büyük çoğunluğunu futbol daha çok ilgilendiriyor. Son yıllarda futbolumuzda taraftar denilen kişilerin  adeta sportif bir tasavvuf duygusu içinde yaşadığını , takımıyla hemhal olduğunu ve kendilerini takımlarının  ayrılmaz bir parçası gibi  algıladıklarını  görüyoruz.  Bu sosyolojik gerçeğe fırsat bulduğumda daha detaylı olarak  değinmeye çalışacağım. Şimdi asıl konumuza Barış Sürecine  değinmek istiyorum.

Öncelikle Başbakan’ın bu konudaki sözlerini ve verdiği garantiyi hatırlatmak isterim: “Bana güvenin. İftiralara inanmayın. PKK’lılar silahlarını bırakarak ülkeyi terk edecektir. Geri adım atılmayacaktır . Hiç bir taviz verilmeyecektir. Halkın istemediği hiçbir şey yapılmayacaktır.”

Başbakan’a inanalım. Güvenelim. Ama daha ilk adımda söylediğinin olmayacağı ortaya çıktı. Kandil “Gerillalar  silahları ile yurt dışına çıkacaktır “   diyor.Yani tavizi vermeyen onlar. Bu durumda Başbakan‘dan bir açıklama beklenir  ama çıt yok. Başbakan’ın sözleri hep birileri tarafından düzeltilir ya ağzı iyi laf yapan ARINÇ devreye giriyor ve “ Silahlı unsurlar .”  diyor ve kendince bir düzeltme yapıyor. Bu arada hakkını yemeyelim. Başbakan bu önemsiz konuyu bırakıp çok önemli bir konuda kesin kararını veriyor ve içimizi rahatlatıyor. “ Milli içkimiz ayrandır .”  diyor. Böylece milli  sıfatını kazanan ayran  korkarım yakında   Başbakan’ın ayaklarının altında ezdiği milliyetçiliğin sembolü olur..Bu arada bu söz karşısında celallenecek BAHÇELİ  “Hayır! Milli içkimiz kımızdır”  derse şaşırmam .

Demokrasi açıklık rejimidir. Herhalde İleri Demokrasinin de öyle olması lazım. Şu anda Barış sürecinin   safhaları hakkında başta AKP Milletvekilleri ve   Akil Adamlar dahil kimse bir şey bilmiyor. Dün bir  televizyon kanalında  bir AKP milletvekili “Biz de bir şey bilmiyoruz. Başbakan’a güveniyoruz. “  dedi.  Ama bu arada Kandil ‘den varılan mutabakatla ilgili haberler gelmeye devam ediyor.

1 – Kürt halkına kimlik ve statü verilecektir. (Yapılacak Anayasa değişikliği ile)
2  - PKK ile işbirliği yapılarak Güneydoğu Anadolu’da Türkiye –Irak –Suriye ve İran Kürtleri arasında yapılacak “Kürt milli dayanışma”  konferanslarına izin, onay ve destek verilecektir.                 
3  -  APO da  dahil olmak üzere hapishanelerdeki  tüm  teröristler serbest bırakılacaktır. (Bu kapsamda baş terörist(!)  BAŞBUĞ’ da serbest kalabilir)
4  -  Soruna yabancı devletlerin müdahil olması kabul edilecektir.

Son derece kesin olan bir gerçeği kabul etmemiz gerekiyor. NATO’nun en büyük 2.askeri gücüne sahip olan Türkiye 30 yılda terörle başa çıkamamış ve sonunda teröristlere “Bu işten vazgeçmek için ne istiyorsunuz?” demek zorunda kalmıştır. Ve ne yazıktır ki bir terör örgütüyle adeta ültimatom kokan ve Anayasa gereği asla Meclise bile sunulamayacak sadece Başbakan’ın güvencesine sahip bir anlaşma imzalanmıştır. Bu durumda anlaşmanın bir tarafında terör örgütü ve diğer tarafında Başbakan’ı temsilen Hakan FİDAN vardır.
Başbakan’ın  kırmızı çizgileri ve halkımıza  verdiği güvence  yanında  karşı tarafın beklentilerini de  dile getirdim. Sabırla ve bir o kadar da merakla  bekleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde acaba Kasımpaşa’lı Delikanlı Başbakan halka verdiği sözleri tutacak mıdır? Yoksa gizli bir ajanda mı devreye girecektir ?

TÜRK MİLLETİ TEST EDECEK AMA ONAYLAYACAK MI?  Hep birlikte göreceğiz.

Evrensel ERDOĞAN | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com