"Türk milletine meydan okumak haddi değil"

"Türk milletine meydan okumak haddi değil"
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Türk milletine ve TBMM'ye meydan okumanın hiç kimsenin hakkı ve haddi olmadığını kaydetti.
Gazetecilerle bir araya gelen Şandır, ''Selahattin Demirtaş, 'dokunulmazlıkların kaldırılması halinde Meclis çalışmalarına katılmayacaklarını' söyledi. Ne diyeceksiniz?'' şeklindeki soruya, ''Selahattin Demirtaş'a cevap vermeyi gerekli görmüyoruz. Türk milletine ve TBMM'ye meydan okumak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Demirtaş eğer hukuka ve hukukun üstünlüğüne inanıyorsa, hukuka uymak ve bölücü teröre destek vermemek mecburiyetinde. Bölücü teröre destek vererek yasama dokunulmazlığından faydalanabilme hakları yoktur. Milletimizin takdirine sunuyoruz. MHP olarak siyaset kurumunu, bu hukuk dışı davranışa karşı koruyuculuktan vazgeçmeye davet ediyoruz'' diye yanıt verdi.
 
Şandır, ''Afyonkarahisar'daki patlama ile ilgili yorumunuz ne?'' sorusunu yanıtlarken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün kapsamlı bir açıklama yaptığını, bu tür olayların Türkiye'ye yakışmadığını belirten Şandır, ''Adı kaza da olabilir, yanlışlık da ihmal de olabilir ama bu türlü kazalar ve çok sayıda insanın kaybına neden olan olayları kabullenebilmek mümkün değil. Beklediğimiz ve istediğimiz; bu patlamanın tüm gerçeklerinin sonuna kadar araştırılması ve ihmal ya da sorumlu, başka ihtimaller varsa bunların araştırılması'' diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com