Türk Milli Takımı'na gözdağı!

Türk Milli Takımı'na gözdağı!
A Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası elemeleri (D) Grubu'nda 22 Mart Cuma günü karşılaşacağı Andorra'nın teknik direktörü Jesus Luis Alvarez de Eulate açıklamalar yaptı

A Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası elemeleri (D) Grubu'nda 22 Mart Cuma günü karşılaşacağı Andorra'nın teknik direktörü Jesus Luis Alvarez de Eulate, Türkiye'nin grup maçlarında aldığı sonuçların kendisini şaşırttığını söyledi.

“Koldo” lakaplı Andorra teknik direktörü Eulate, yaptığı açıklamada, gruptaki durumla ilgili “Hollanda'yı dışarıda bırakırsak oldukça dengeli bir gruptayız” dedi. Koldo, “Macaristan, Romanya ve Türkiye çok benzer düzeydeler. Belki futbolcular düzeyinde Türkiye daha iyi futbolculara sahip ama Romanya çok güçlü bir savunma yapıyor ve kazanması çok zor. Macaristan'ın da kaliteli futbolcuları var” diye konuştu.

"FIRSATLARI YAKALADI"

“Grupta bu zamana kadar oynanan maçlarda futbol düzeyi ile olmasa bile aldığı sonuçlarla Türkiye beni biraz şaşırttı” diyen Koldo, “Türkiye, her maçında kazanabilecek fırsatları yakaladı ama sonucu getiremedi. Çalışarak, sonuca da varabileceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Özellikle son maçlarına bakarak Türkiye'yi analiz ettiğini anlatan Koldo, “Defansta oldukça mücadeleci ve hücumda bize zarar verecek bir takım. Orta sahada, hücumda çok kaliteli futbolculara sahip ve her futbolcunun çok fazla ofansif özelliği var. Hamit Altıntop, Gökhan Gönül, Arda Turan, Burak Yılmaz gibi oyuncularının dışında takıma denge getiren önemli isimler var. Ben Türkiye Milli Takımı'nı çok çok güçlü görüyorum” yorumunu yaptı.

Türkiye'nin eksiklerini iyi bilen bir Andorra

Koldo, Türkiye karşısında görmek istediği Andorra'yı ise “Maçın çok büyük bölümünde agresif, ne yaptığını ve rakibinin zayıf yanlarını bilen, baskı kuran bir takım” olarak özetledi.

Andorra'nın grup maçlarında bu zamana kadar gol atamamış olmasıyla ilgili ise Koldo, “Rakiplerin teknik ve taktik üstünlükleri belki bizi biraz daha defansif oynamaya itiyor. Rakibi biraz daha önce durdurup, baskı kurmaya başladığımız anda daha fazla gol fırsatı yakalayacağımıza inanıyoruz. Romanya ve Estonya maçlarında fırsatlar yakaladık ama gol olmadı. Tabii atamadıktan sonra fırsat yakalamak hiçbir işe yaramıyor” diye konuştu.

“Hollanda'nın arkasından sizce gruptan çıkacak ikinci takım kim olacak?” sorusuna Koldo, “Üç takımdan biri olabilir. Türkiye şu anda uzaktaymış gibi gözükse de gelecek iki maç sonunda daha yakın olabilir. Bu tabii bizim maçı kaybetmemiz anlamına gelir ki umarım öyle olmaz. Fakat bu iki maçın gruptaki sıralamada çok şeyi değiştirebileceğine inanıyorum” yanıtını verdi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com