Türk öğrencilerin hazin sonu

Türk öğrencilerin hazin sonu
Dil eğitimi almak ve tatillerini geçirmek üzere ABD'ye giden 2 Türk öğrenci, Betül Eryıldırım ve Merve Tokel yaşamlarını yitirdi.
ABD'nin Utah eyaletinde bulunan Powell Gölü'nde cesetleri bulunan Türk kızlarının Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı 3'üncü sınıf öğrencileri olduğu ortaya çıktı. Gölde boğulan Betül Eryıldırım ve Merve Tokel'in, ABD'de hem çalışıp, hem de dil eğitim gördükleri belirtildi.
 
Üniversitenin tatile girmesiyle birlikte Eryıldırım ile Tokel'in 8 Haziran 2012 tarihinde Amerika'ya gittikleri ve bir yandan çalışıp bir yandan da dil eğitimi aldıkları anlaşıldı. Çok yakın arkadaş olan ve Ankara'da da hep bir arada bulundukları kaydilen Eryıldırım ile Tokel'in Ankara'da oturan aileleri ölüm haberiyle yıkıldı.
 
Yenimahalle İlçesi Demetevler'de oturan Tülin- Ali Eryıldırım çiftinin 2 çocuğundan biri olan Betül Eryıldırım'ın bu ay sonu Türkiye'ye dönmeye hazırlanırken acı haberi geldi. Kızının ölüm haberini alınca sinir krizleri geçiren anne Tülin Eryıldırım, "Kızım, hep çok başarılı olup meşhur olacağım diyordun. Böyle mi olacaktı? Yavrum aneni niye bırakıp gittin. Kuzum, ben şimdi sensiz ne yaparım?" diyerek gözyaşı döktü.
 
Babası 1,5 yıl önce kanserden ölmüş
 
Altındağ İlçesi Aydınlık evlerde oturan Merve Tokel'in ailesi ise kimseyle görüşmek istemedi. Merve Tokel'in annesi Gülsüm Tokel, "Acımız çok büyük, kimseyle konuşmak istemiyorum, ne olur rahat bırakın" dedi. 
 
Merve Tokel'in 3 kardeş olduğu ve babasını da 1.5 yıl önce kanserden yitirdiği belirtildi.  (EAK)
Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com