Türk Okulun Büyük Başarısı!

Türk Okulun Büyük Başarısı!
ABD'nin başkenti Washington'daki Pinnacle Academy öğrencileri, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

ABD'nin başkenti Washington'daki Pinnacle Academy öğrencileri, ''Geleceğin Kenti''nin tasarlandığı bölgesel yarışmada, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da birinci oldu.

Maryland eyaletinde düzenlenen Washington DC metropolitan bölgesi yarışmasında, üst üste iki yıl birincilik elde ederek büyük başarıya imza atan Pinnacle Academy ''Geleceğin Kenti'' takımı, bu yeni başarısıyla da Maryland eyaletini temsilen ulusal düzeyde düzenlenecek yarışmaya katılma hakkını kazandı.

''Geleceğin Kenti'' takımı, Nurbanu Şimşek, Medina Khurishanova, Sena Konya ve Kemal Taban'dan oluşuyor. Takımın akademik danışmanlığını Göktuğ Erkan ve Emre Özkan yapıyor.

-ÖĞRENCİLER ''MÜKEMMEL'' ŞEHRİ TASARLADI-

Takımın tasarladığı ''Sana Sarcophilos'' adlı hayali şehir projesi, hayli ilginç. Günümüzden 50 yıl sonra Tazmanya'da, özellikle kalp rahatsızlığı olan şahıslar ve bunların ailelerine yardımcı olmak için kurulan şehir, tasarruflu dizaynıyla doğa dostu bir kent sunuyor.

Tasarımda, kusursuz mühendislik özelliklerine sahip olmasına dikkat edilen kent, kalp hastalarının tedavisi için yüksek teknolojiyle donanmış olarak gösteriliyor. Tasarımda, güneş enerjisi ve termal ısıtma gibi yenilenebilir enerji kaynakları kullanılan kentte, kalp hastaları su altında kurulan bir hastanede, su soğutma sistemiyle tedavi ediliyor ve kalp travması riskleri en düşük düzeye çekiliyor.

-BEYAZ SARAY'A DAVET EDİLMİŞLERDİ...-

Okul öğrencileri, geçen yıl da ''Geleceğin Kenti'' yarışmasında yerel düzeyde birincilik elde etmiş ve bu başarılarından dolayı kendilerini tebrik etmek üzere geçen yıl ekim ayında ABD Başkanı Barack Obama tarafından Beyaz Saray'a davet edilmişlerdi.

Pinnacle Academy Müdürü Mustafa Akpınar da projede emeği geçen öğrencileri, aileleri, öğretmenleri ve danışmanları tebrik ederken, Pinnacle Academy ailesi olarak bu başarılarından gurur duyduklarını, 18 Şubatta Washington'da düzenlenecek ulusal düzeydeki yarışmayı beklediklerini belirtti. AA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com