Türk ordusu Suriye ordusunu ezecek güçte

Türk ordusu Suriye ordusunu ezecek güçte
Times gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın Suriye'nin sınırlarında kimyasal silah kullanma tehdidine karşılık vermesi halinde, Türkiye'nin Suriye'de daha da kanlı bir hal alan bir iç savaşa sürükleneceğini, bu provokasyonu görmezden gelirse de hem ülke içi hem d
İngiliz Times gazetesi yazarlarından Michael Binyon, Suriye'nin sınırlarında kimyasal ve biyolojik silah kullanma tehdidi karşısında Türkiye ve Başbakan Erdoğan'ın olası tutumunu değerlendirdi.
 
Erdoğan'ın bu tehdide karşılık vermesi halinde, Türkiye'nin Suriye'de daha da kanlı bir hal alan bir iç savaşa sürükleneceğini yazan Binyon, bu provokasyonu görmezden gelirse de hem ülke içi hem de dışında kredibilitesini kaybedebileceğini ileri sürdü.
 
 
"Erdoğan aylardır garip bir denge tutturmaya çalışıyor"
 
BBC'nin yansıttığı haberde Binyon, Erdoğan'ın aylardır garip bir denge tutturmaya çalıştığını, bir yandan Esad'ı eleştirip Suriye'deki Sünni muhalefeti cesaretlendirdiğini, diğer yandan da NATO ve Birleşmiş Milletler desteği olmaksızın harekete geçmemekte ısrarlı olduğu yorumunu yaptı.
 
 
"Türk ordusu Suriye ordusunu kolayca ezecek güçte ama..."
 
"Türk ordusu Suriye ordusunu kolayca ezecek güçte" diyen Binyon, "Ama Başbakanın askeri liderlerle ilişkisi gergin ve Türk kamuoyu da Suriye sarmalına çekilmeye gönülsüz" görüşünü kaydetti. Yazar ayrıca, Erdoğan'ın ülkenin kredibilitesiyle nefsini koruması arasındaki dengeyi sağlaması gerektiği yorumunda bulundu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com