Türk pilotlardan mesaj var

Türk pilotlardan mesaj var
Beyrut'ta kaçırılan 2 türk pilot Lübnan kanalında konuştu.

9 Ağustos tarihinde Türk Hava Yolları'nın İstanbuL-Beyrut seferini yapan uçağın pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın Lübnan'da LBC kanalında son durumlarına dair fotoğrafları paylaşıldı. Fotoğrafları ve ses kaydı paylaşılan pilotlar ailelerini özlediklerini ve bir an önce dönmek istediklerini söylediler.

21 gündür alıkonulan 2 pilot da sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. Kaptan Pilot Murat Akpınar kaçırılmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Neden kaçırıldık diye sorduğumuzda bize, ‘9 Lübnanlı Hazaz bölgesinde kaçırıldı. Kendilerine yardım edecek ülke Türkiye’ dediler. Devletimizin bizi kurtarmak için çabasını biliyoruz. THY’ye, devletimize, arkadaşımıza ve kardeşim İrfan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Ben Kaptan Pilot Murat Akpınar”.

Yardımcı pilot Murat Ağca ise “Bugün 28 Ağustos 2013 Çarşamba. Ben 2. pilot Murat Ağca. Öncelikle kurtarılmamız için çaba sarf eden tüm herkese saygı ve şükranlarımızı sunarız. Ailemi, çocuklarımı ve vatanımı çok özledim. Bir an önce acıların dinmesini ve sevdiklerimize kavuşmayı hasretle bekliyoruz.” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com