Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Yılı kutlamaları

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 165. Yılı kutlamaları
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 165'inci yıl dönümü dolayısıyla Hisarcık, Gediz ve Pazarlar ilçelerinde törenler ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 165'inci yıl dönümü dolayısıyla Hisarcık, Gediz ve Pazarlar ilçelerinde törenler ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hisarcık'taki törenler, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.
İlçe Emniyet Amiri Mehmet Ali İregör, törende, ''Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu demokratik, laik, sosyal ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelecek her türlü şer odaklarını önlemek, vatan toprakları üzerinde milletin huzur ve güven içerisinde yaşamasını temin etmek için gece gündüz çalışmaktan gurur duyduklarını'' söyledi.
Teşkilatın provokasyon içerikli eylemlere karşı gösterdiği sağduyulu yaklaşımı ve soğuk kanlı tavrıyla herkese örnek olduğuna işaret eden İregör, ''Teşkilatımız ülke genelinde din, dil, ırk ayırımı gözetmeksizin vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bir arada yaşamasını sağlama ve sağlanan bu ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini başarıyla yerine getirmektedir'' dedi.
Daha sonra bilardo, masa tenisi, yüzme, resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile halı saha turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Etkinlikler çerçevesinde şehit olmuş ve hayatını kaybetmiş polis mensupları için Merkez Camide öğle namazı öncesinde mevlit okutuldu. Mevlitin ardından vatandaşlara etli pilav ve ayran dağıtıldı.
Halı saha turnuvasında bir hafta süren turnuvada birinciliği Hisarcık Madrid, ikinciliği Yet-İş, üçüncülüğü Beyköy-Lassa, dördüncülüğü Kutluhallar İlköğretim Okulu elde etti.
-GEDİZ-
Gediz'deki törenler, Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başladı.
Törene, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gökhan Tufan, Emniyet Müdürü Seyyid Kutup Özdem, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Ramazan Çalım, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Polis kıyafeti giyerek polis mensuplarıyla saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı söyleyen Enes Özbek adlı öğrencinin oyuncak silahıyla sergilediği tavırlar, vatandaşlarca ilgiyle izlendi.
Gazetecilere, törene başka bir görevi olduğu için burada bulunamayan polis memuru babası Erdoğan Özbek adına katıldığını söyleyen Enes Özbek, büyüyünce polis olmak istediğini belirtti.
-PAZARLAR-
Pazarlar'daki törenler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.
Törende konuşan Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikçi, Emniyet Teşkilatının, devletin demokratik otoritesinin meşru gücünü temsil ettiğini belirterek, şöyle devam etti:
''Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun demokratik kurallar çerçevesinde sağlanmasını, hür ve demokratik ortamın sürdürülmesen temin etmek polisimizin en önemli görevidir. Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Polis teşkilatımız, kazanmış olduğu deneyimleri, teknik bilgi ve donanımlarıyla provokasyon eylemlere karşı sağduyulu yaklaşım ve soğuk kanlı tavrıyla herkese örnek olmaktadır.''
Daha sonra şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Tören sonrası İlçe Emniyet Amiri Hasan Uzunay, makamında tebrikleri kabul etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com