Türk Polisi 164 yaşında

Türk Polisi 164 yaşında
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ''Türk Polis Teşkilatının diğerlerinden farkı, vatandaşların can ve mal emniyetini, devletin bekasını sağlamak için görevlerini canları pahasına yerine getirmesidir'' dedi.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 164. yıl dönümü dolayısıyla Zafer Meydanı'nda tören düzenlendi.
Vali Kocatepe, törende, Türk Polis Teşkilatının, kuruluşundan bu yana vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği, vatandaşın huzur ve güveni ile can ve mal emniyetinin sağlanması için geceli gündüzlü, canı pahasına görevini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.
Teşkilatın modern teknolojiyi kullanıp yüksek eğitimli personeliyle delilden suçluya gitme ilkesini uygulayarak, demokratik usullerle görevini yaptığına işaret eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Teşkilatımız gerek ferdi, gerekse organize suçların takibinde ve önlenmesinde, suçluların yakalanmasında ve adalete tevdisinde bugün dünya polis teşkilatları arasında en gözde ve başarılı polis teşkilatı olarak bilinmektedir. Türk Polis Teşkilatının diğerlerinden farkı, vatandaşların can ve mal emniyetini, devletin bekasını sağlamak için görevlerini canları pahasına yerine getirmesidir.''
İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik de devletin temel görevlerinden birinin, ülkede huzur ve güveni sağlamak, vatandaşın can ve mal emniyetini korumak olduğunu ifade etti. Türk Polisinin bu büyük ve kutsal görevi yerine getirirken yeri geldiğinde canını feda ettiğini, bu uğurda şehit ve gaziler verdiğini belirten Çelik, polisin hız ve başarısını artıran en önemli faktörün halk desteği olduğunu anlattı.
Çelik ve Polis Emeklileri Derneği Başkanı Rasim Koru tarafından Atatürk Anıtı'na çelenklerin bırakıldığı törende, konuşmaların ardından Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın mesajı okundu.
Kentte yıl içinde başarı gösteren 13 polis mensubuna, Vali Şükrü Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa İça tarafından takdir belgeleri verildi.
Daha sonra Kocatepe, okullar arasında yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Bahattin Çini İlköğretim Okulu öğrencilerince de halk oyunu gösterileri sunuldu.
Vatandaşların ellerindeki Türk Bayrakları ile polisleri alkışladığı tören, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motorize Yunus Ekibinin gösterisi ve resmi geçit töreniyle sona erdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com