“Türk polisi anne kadar şefkatli”

“Türk polisi anne kadar şefkatli”
Türkiye’de her gün bir başka yerde polis şiddeti yaşanırken Kütahya Valisi’nden ilginç bir açıklama geldi.

Hemen her gün bir başka yerde polisin kullandığı orantısız güç, en ufak bir olayda kullanılan gereksiz duman gazı haber konusu olurken Polis Haftası sebebiyle bir mesaj yayınlayan Kütahya Valisi bu durumdan habersiz görünüyor…
 
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, polisin, bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar bilgili ve bir anne kadar şefkatli olduğunu kaydetti.
 
Çiftçi, Polis Haftası sebebiyle yayınladığı mesajda, Türk Polisi'nin halkın güven ve desteğini de aldığını belirterek,"Bundan 168 yıl önce halkın can ve mal güvenliğini huzur ve sükûnunu sağlamak amacıyla kurulan polis teşkilatımız, yaklaşık 1,5 asrı geçen süre içerisinde Türk milletiyle kucaklaşmış, en zor ve sıkıntılı anında onlara kucak açmış bu uğurda can vermiş, şehit düşmüştür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Bugün gelinen noktada Türk Polis teşkilatı bünyesinde bulundurduğu gerek personeli, gerekse teknolojik imkanlarıyla dünyanın sayılı güvenlik teşkilatları arasında yer almaktadır. Polis Teşkilatımızın her mensubu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün şu sözünde olduğu gibi; 'bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar bilgili, bir anne kadar şefkatlidir.' Türk Polisi, halkımızın güvenini kazanmış; görevini yaparken yurttaşlarımızdan her zaman destek görmüştür. Emniyet hizmetlerinin; etkin, hızlı ve başarılı biçimde yürütülebilmesi, her şeyden önce halk-polis arasındaki iletişimin geliştirilmesiyle olacaktır. Gelişmiş teknoloji ve iletişim unsurlarını kullanarak, vatandaşlarımıza sevgi, adalet, sabır, hoşgörü ve nezaket çerçevesinde sunulan asayiş ve emniyet hizmetlerinde kazanılan başarı, ülkemizi huzura ve mutluluğa kavuşturacaktır. Emniyet teşkilatımızın tamamı bunun bilincinde olarak çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.
 
Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıldönümünü canı gönülden kutladığını ifade eden Vali Çiftçi, "Gücünü halktan ve kanunlardan alan polisimiz; görevini her zaman fedakarca yapmakta, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmekte bunun sonucunda toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmayı sürdürmektedir. Kendilerine duyulan bu güveni devam ettirmek tüm polis teşkilatımızın öncelikli görevidir. Bunun yanında, milletimizin, fedakarca çalışan emniyet mensuplarımıza gösterdiği sevgi ve desteğin artarak devam edeceğine olan inancımız da tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, kurulduğu günden bu güne kadar halkımızın huzuru ve asayişin sağlanmasında büyük görevler üstlenen, Milletimizin sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik hukuk devletinin ve Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın, 168 nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevi için canlarını esirgemeyen Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimiz, emeklilerimiz ile görevleri başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. (CTE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com