Türk profesör kanseri bitirecek

Türk profesör kanseri bitirecek
ABD'de bilim insanları, insan vücuduna yerleştirilecek nano aygıtlarla haberleşmeyi sağlayacak bir proje üzerinde çalışıyor.
Proje gerçekleşirse vücuttaki nano aygıtların hastalıkları tedavi edeceği, bu sayede insan ömrünün 250 yıla kadar çıkabileceği öne sürüldü. Müthiş projenin başında ise Türk profesör İlhan Fuat Akyıldız var.
 
ABD'deki Atlanta Georgia Teknik Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Telekomünikasyon Grubu Başkanı Prof. Dr. İlhan Fuat Akyıldız, tıp dünyasında çığır açacak olan proje ile ilgili bilgi verdi. ABD'de nano haberleşme üzerine çalışmalar yapan Prof. Dr. İlhan Fuat Akyıldız, vücuda yerleştirilecek nano aygıtlarla haberleşmeyi sağlayacak bir projeyi insanoğlunun hizmetine sunmaya hazırlandıklarını ve vücuda yerleştirilen bu aygıtlar sayesinde Alzheimer, kanser ve diyabet hastalıklarının oluşmadan teşhis ve tedavi edilebileceğini söyledi. ABD'nin TÜBİTAK'ı NSF'den projesi için 3 milyon dolarlık destek alan Akyıldız, projenin 25-30 yıl içinde gerçeğe dönüşebileceğini ve bu sayede insan hayatının 200-250 yıl uzayabileceğini savundu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com