Türk siyasetinin acı yüzü

Türk siyasetinin acı yüzü
CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Konya'nın Yunak ilçesinin AKP'li belediye başkanının "Sanki mafya babası gibi esnafa baskın" yaptığını hatırlatarak, "Milletvekilleri, Meclis'te Komisyon basar, muhalefet milletvekillerini tartaklarsa; Belediye Baş
TBMM bir basın toplantısı yapan Susam, esnafın çöplerin toplanmadığı gerekçesiyle yaptığı eleştiriye, belediye başkanının "Millet tarafından seçilmiş kişiyim. Bana hakaret edemez" sözleriyle değerlendirdiğini söyledi. Belediye başkanının seçilmiş olmasının her şeyi yapabilme gücü vermediğini belirten Susam, "Partinin diğer yöneticileri gibi diktatörleşmiş, Demokrasilerde böyle bir anlayışın yeri yoktur" dedi.
 
Belediye başkanının oruçlu olmasının taşkınlık yapması yada esnafı tokatlaması için bir gerekçe olamayacağını da ifade eden Susam, şöyle devam etti:
 
"Oruçlu olmak sabırlı olmayı gerektirir. Oruçlu olanlar, kendilerini kaybetmezler. Tuttukları orucu zedelemezler. Anlaşılıyor ki Başkan, Ramazan ayının mübarek ruhundan da nasibini alamamış, oruç tutmayı aç kalmakla karıştırıyor. İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma başlatmaması, savcının harekete geçmemesi, Başkanın bağlı bulunduğu partinin disiplin kurullarının çalışmaması hayret vericidir. İçişleri Bakanı, Yunak Cumhuriyet Savcısı ve Başbakan'ı, AKP Genel Başkanı sıfatıyla göreve davet ediyorum. Türkiye'deki esnaf ve sanatkarların örgütlü gücü olan TESK de bu noktada sessiz kalamaz. Belediye Başkanı'nın yaptığı hareket kabul edilemez, üstü örtülemez ve cezasız bırakılamaz. Esnafa atılan bu tokatın hesabının sorulması için mücadele edeceğim." (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com