"Türk sporuna verdiğiniz zarardan dolayı..."

"Türk sporuna verdiğiniz zarardan dolayı..."
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım açıklama yaptı...

SANSÜRSÜZHABER - Şike soruşturması kapsamında tutuklu olarak Metris Cezaevi'nde bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, TFF'nin bugünkü olağanüstü toplantısı öncesi avukatları aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Yıldırım'ın açıklamaları, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yayınlandı. İşte Yıldırım'ın o açıklamaları :

"Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu’na,

Bugün tarihi bir toplantı yapılmaktadır. 58. Madde’de herhangi bir değişiklik yapılmasına dair bir gündem olmamasına rağmen, bu madde içinde yer almayan puan silme getirilmeye ve bu şekilde bazı kulüpler kurtarılmaya çalışılmaktadır.

Bu girişim, Türk Sporunun üzerinde kara bir leke olarak kalacaktır. Bu Genel Kurulun görevi, 1959’dan beri olan Türkiye liglerinin araştırılması için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmak olmalıdır.

İşte o zaman tarih sizleri kahraman olarak anacaktır. Aksi halde ise Türk Sporuna verdiğiniz zarardan dolayı, en azından vicdanlarda yargılanacaksınız.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, puan silme düzenlemesinin tamamına karşıyız; zira biz ’en az’ orada olanlar kadar temiziz.

Bu dava, şike ve teşvik davası değildir; bu davanın aslında ne olduğunu süreç içinde göreceğiz.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com