Türk tankları sınıra iniyor

Türk tankları sınıra iniyor
Gaziantep'teki 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan çıkış yapan, aralarında 5 tankın da olduğu askeri araçlar Kilis'in Suriye sınırına sevk edildi.
Bu sabah saatlerinde askeri TIR'lara yüklenen 5 tank, zırhlı muharebe aracı, füze sistemleri ile piyadelerin bulunduğu araçlardan oluşan konvoy 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan çıkış yaptı. Trafik polislerinin eskortluk yaptığı askeri konvoy, Kilis şehir merkezinden geçerek Suriye sınırına gitti.
 
Askeri konvoy, Suriyeli muhaliflerin elinde olduğu bildirilen Esseleme Sınır Kapısı'nın karşısındaki Öncüpınar Sınır Kapısı'nın yakınındaki birliklere geçiş yaptı. Daha önce de sınır bölgesine askeri sevkiyat yapılırken, sınır karakollarına Stinger füze bataryaları yerleştirilmişti.
 
İKİNCİ SEVKİYAT YAPILDI
 
Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan öğleden sonra ise yine çok sayıda tank, çekici ve askeri personel çıkış yaptı. Jandarma ve polis trafik ekiplerinin kontrolünde hareket eden askeri konvoy Karkamış 1'inci Hudut Alayı'na gitti.
 
Bu arada İskenderun'dan Gaziantep'in İslahiye İlçesi'ne demiryoluyla gelen askeri araçlar ve mühimmat 106'ncı Topçu Alayı Şehit Alpay Başaran Kışlası'na sevk edildi. İskenderun'dan geldiği belirtilen Hava Savunma Bataryası 19 askeri araç ve mühimmat çevre güvenliği alınarak İslahiye TCDD Gar meydanında trenden indirilerek karayoluyla 106'ncı Topçu Alayı Şehit Alpay Başaran Kışlası'na sevk edildi.
 
ŞANLIURFA SINIRINA TANK SEVKİYATI
 
Şanlıurfa'daki 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan yola çıkan, aralarında tankların da bulunduğu askeri araçlar, kentin Suriye sınırındaki Akçakale İlçesi'ne sevk edildi.
 
Suriye ile 233 kilometre sınır hattına sahip olan ve komşu ülkede yaşananların ardından askeri hareketliliğin arttığı Şanlıurfa'da, öğle saatlerinde 20'nci Tugay Komutanlığı'ndan 4 tank ile bazı askeri araçlar polis eşliğinde yola çıktı. Kent çıkışına kadar polis ekiplerinin eşlik ettiği askeri araçlar, Suriye sınırındaki Akçakale'ye doğru gitti. Tankların, sınırda daha önceden belirlenen noktalara konuşlandırılacağı öğrenildi.
 
Öte yandan, Suriye sınırında bulunan Birecik, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerine de sevkiyatlar yapılacağı bildirildi. (EAK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com