Türk Telekom’da flaş gelişme

Türk Telekom’da flaş gelişme
Türk Telekom CEO su Tahsin Yılmaz ın görevinden ayrıldığı bildirildi.

Türk Telekom’un Grup CEO’su Hakam Kanafani ve CEO’su Tahsin Yılmaz görevlerinden istifa etti. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamada, Türk Telekom’da yeniden yapılanmaya gidildiği ve grup CEO’su ve CFO’su görevlerinin kaldırıldığı belirtildi. Tahsin Yılmaz’ın yerine Türk Telekom CEO’su görevine Oger Telekom CEO’su Rami Aslan getirildi.

Eylül 2012 tarihinde Türk Telekom CEO’su görevine getirilen Tahsin Yılmaz bu görevde 14 ay kalabildi. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Türk Telekom Yönetim Kurulu 10 Aralık 2013 tarihinde aldığı kararla üst yönetim yapılanmasında Grup CEO ve Grup CFO pozisyonunun kaldırılmasını ve İcra Komitesi’nin kurulmasını içeren bir değişiklik gerçekleştirmiştir. Buna göre, Grup CEO ve Grup CFO pozisyonlarına daha önce verilmiş olan tüm görev ve yetkilerin sırasıyla Türk Telekom CEO’su ve Türk Telekom CFO’su tarafından kullanılmasına karar verilmiştir. Yeniden yapılanma kapsamında, Türk Telekom yönetim kurulu üyesi ve Oger Telecom CEO’su olarak görev yapan Rami Aslan, 10 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türk Telekom CEO’su ve İcra Komitesi üyesi olarak atanmıştır. Aslan, mevcut görevlerine ek olarak, Türk Telekom grup şirketleri olan Avea ve TTNET’in yönetim kurullarına üye olarak atanacaktır.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com