Türk TIR şoförü silahla yaralandı

Türk TIR şoförü silahla yaralandı
SURİYE sınır kapısı Bab-Al Hawa’da askerler ile muhalifler arasında çıkan çatışma sırasında Türkiye'ye giriş yapmayı bekleyen Türk TIR şoförü 43 yaşındaki Abdurrahman Bağlama, silahla yaralandı.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Kınır Kapısı'na 4.5 kilometre uzaklıkta bulunan Suriye'nin Bab-Al Hawa Sınır Kapısı'nda bu sabaha karşı çatışma çıktı.

Çatışma çıktığı sırada Abdurrahman Bağlama'nın, aracında uyuduğu açıklandı. Karnından ve omzundan vurulan, olayı duyan yakınları tarafından Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirilen şoför Bağlama, burada bekleyen ambulansla Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaralı sürücü, ilk müdahale ardından Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Bağlama’nın Suudi Arabistan’a yük götürdüğü ve dönüş yolunda gümrük işlemlerini yapmak için Suriye sınır kapısında beklediği bildirildi. Sınırın Suriye tarafında çatışma sesleri duyulurken, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Reyhanlı Temsilcisi Hamit Şanverdi, Suriye sınır kapısı Bab-Al Hawa'da çok sayıda Türk TIR’ının ülkeye dönmek için beklediğini söyledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com