Türk ve Bulgar nakliyecilerden "birlikte hareket etme" kararı

Türk ve Bulgar nakliyecilerden birlikte hareket etme kararı
Uluslararası Nakliyeciler Derneği ve Bulgaristan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı ve Karayolu İşletmecileri Derneği, bundan sonra birlikte hareket etme kararı verdi

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve AEBTRI (Bulgaristan Uluslararası Karayolu Taşımacılığı ve Karayolu İşletmecileri Derneği) bir araya gelerek bundan sonra birlikte hareket etme kararı aldı.

UND açıklamasına göre, UND ve AEBTRI yılda iki kez bir araya gelerek gelişmeleri değerlendirecek. Bugün UND merkezinde gerçekleşen UND-AEBTRI toplantısında ise iki derneğin birlikte hareket etmesine karar verildi.

İlişkilerin sağlıklı şekilde devam etmesi ve yanlış anlaşılmadan kaynaklanabilecek sorunların önüne geçmek için karşılıklı mutabakat sağlandı. Toplantıya AEBTRI Başkanı Georgi Petarneychev ve dernek genel sekreteri Plamen Tzalkov ile UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, İkinci Başkan Şerafettin Aras, Yönetim Kurulu Üyesi Nagihan Soylu ve İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Nuhoğlu, 2001 yılından bu yana iki dernek olarak çok yakın çalıştıklarını, bundan sonra iki ülke nakliyecilerinin geleceğini birlikte planlayacaklarını ifade etti.

Bu iki derneğin yakınlaşmasının amacının, iki ülke ulaştırma bakanlıklarına da bir mesaj vermek olduğunu belirten Nuhoğlu, iki ülke bakanlıklarının da iki derneğin aldığı kararı destekleyeceğini ümit ettiğini dile getirdi.

- "Benzeri sorunların yaşanmaması için birlikte hareket edeceğiz"

Petarneychev ise şunları kaydetti:

"Şu an gelişen sonuç çok iyi. Bu toplantı ile karşılaştığımız bütün sorunların nedenini anladık. İlerleyen zamanlarda aramızda bir mutabakat zabtı imzalayacağımıza dair anlaşmaya vardık. Bu mutabakat zaptı ile bütün sorunların çözüleceğine inanıyorum. Bir daha böyle yanlış anlaşılmaların olmaması için her altı ayda bir buluşmaya karar verdik. Direk bir telefon bağlantımız olsun istedik, bu sayede bir problem olursa bu telefon ile anında iletişim kurup halledebileceğiz. Bu ve benzeri sorunların yaşanmaması için birlikte hareket edeceğiz."

Muhabir: Burhan Sansarlıoğlu
Yayınlayan: Zekeriya Gülün

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com