"Türk ve Filistin Kardeşliği Daha da Gelişecek"

"Türk ve Filistin Kardeşliği Daha da Gelişecek"
Tavşanlı Belediyesi'nin misafiri olarak Kütahya'ya gelen 20 Gazze'li öğrenciler Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Vali Şükrü Kocatepe, Türkiye ile Filistin'in ülkeler ve insanlar bakımı

Tavşanlı Belediyesi'nin misafiri olarak Kütahya'ya gelen 20 Gazze'li öğrenciler Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Vali Şükrü Kocatepe, Türkiye ile Filistin'in ülkeler ve insanlar bakımından kardeş olduğunu ifade ederek, kardeşliğin daha da geleceğini söyledi.
Tavşanlı Belediyesinin davetlisi olarak Gazze'den Kütahya'ya gelen 20 yetim çocuk ve beraberindeki heyet, Vali Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça ve İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı'yı ziyaret ettiler.
Ziyarette konuşan Vali Şükrü Kocatepe, Türkiye ile Filistin'in ülkeler ve insanlar bakımından kardeş olduğunu ifade ederek, 'Sizler ülkelerinizin geleceği olan evlatlarısınız. Sizleri burada görmekle gelecekte de ülkelerimiz arasındaki kardeşliğin, dostluğun daha da güzel bir şekilde devam edeceğine ve güçleneceğine inanıyoruz. Tabi biz geçmişte çok uzun bir dönem ortak bir kaderi paylaştık. Yine gönüllerimizdeki birlik ve beraberlik devam ediyor. İnşallah sizleri gelecekte daha huzurlu, daha mutlu, müreffeh bir Filistin'de yaşarken görürüz ve hep beraber o mutluluğu yaşarız' dedi.
Filistinli çocuklar daha sonra İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı'yı ziyaret etti. Nazlı, ziyarette şunları kaydetti: 'Şeytana taş, insanlığa gül atan bir neslin çocukları ilimize hoş geldiniz. Sizleri burada ağırlamak bizler içinde büyük bir onur. Filistin'in mücadelesinde her zaman dualarımızla yanınızdayız. Taş ve sapan tutan ellerinizin kalem tutması, savaş meydanlarında değil ilim tahsil edip, sadece Filistin değil, tüm dünyaya ışık tutmanız hepimizin ortak dileğidir. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız. Bundan sonra da sizlere desteğimiz sürecek.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com