"Türk-Yunan filmleri çekilsin"

"Türk-Yunan filmleri çekilsin"
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay iki ülkenin tanıtımına yönelik ortak Türk-Yunan filmleri çekilmesini önerdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türk vatandaşlarına vize kolaylığı sağlanması durumunda, Türkiye'nin, Yunanistan için muazzam bir pazar olabileceğini söyledi.

Günay, Atina'da yayımlanan Elefteros Tipos gazetesindeki demecinde, şu anda Yunanistan'ı ziyaret eden Türk vatandaşlarının sayısının 600 bini bulduğunu, vize kolaylığı sağlanması durumunda bu sayının rahatlıkla 1 milyona ulaşacağını belirtti.

"AB kurallarının, Yunanistan'ın kalkınmasına engel olmaması gerektiğini" ifade eden Günay, "AB, vize konusunda Türkiye'ye bir ayrıcalık tanıyabilir. Atina'yı ziyaretim sırasında Yunan mevkidaşımla bu konuyu konuştuk. Ayrıca, ülkelerimizin büyük turizm fuarlarına birlikte katılım olanaklarını konuştuk" dedi.

Bakan Günay, Türkiye ile Yunanistan'ın ileriki yıllarda turizm konusunda işbirliği yapabileceği birçok alan bulunduğunu, iki ülkenin din, deniz ve konferans turizmiyle ilgili ortak paketler hazırlayabileceklerini de belirtti.

Günay ayrıca, Türk dizilerinin Yunanistan'daki başarılarına dikkati çekerek, iki ülkenin tanıtımına yönelik ortak Türk-Yunan filmleri çekilmesini önerdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com