Türkan Şoray'a "yılın annesi" ödülü

Türkan Şoraya yılın annesi ödülü
Türk sinemasının "sultanı" Şoray'a, Adana'da bir kolej tarafından düzenlenen etkinlikte "yılın annesi" ödülü verildi

ADANA (AA) - Bir kolej tarafından düzenlenen etkinlikte "yılın annesi" ödülü verilen sanatçı Türkan Şoray, "Bu anlamlı ödülü tüm anneler adına, özellikle evlatlarını kaybetmiş, ağlayan anneler adına alıyorum. Anneler ağlamasın" dedi.

Okul girişinde öğrenciler ve idareciler tarafından karşılanan Şoray, kendisini görmek isteyen öğrencileri selamladı. Yoğun kalabalık eşliğinde törenin yapılacağı salona giden Şoray, öğrenci ve velilerle fotoğraf çektirdi.

Çeşitli gösterilerin yapıldığı etkinlikte, Türkan Şoray ile ilgili slayt gösterisinin ardından Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Şoray'a "yılın annesi" ödülünü verdi.

Ödülü aldıktan sonra duygulanan Şoray, "Çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı ödülü tüm anneler adına, özellikle evlatlarını kaybetmiş, ağlayan anneler adına alıyorum. Anneler ağlamasın" dedi.

Salondakileri selamlayan Şoray, "Şu anda hüngür hüngür ağlamak istiyorum. Gerçekten çok anlamlı bir gün benim için. Geldiğim andan itibaren sizlerden gördüğün sıcak ilgi beni inanılmaz mutlu etti. Duygularımı anlatmam gerçekten çok zor. Bu anlamlı ödül için çok teşekkür ediyorum. İyi ki anne olmuşum, tüm anneler kutsal varlıklardır. Çok şükür ki Allah beni de annelik mutluluğuna eriştirdi. Gerçekten çok mutlu oldum. Belki de hayatımın en anlamlı, mutlu gününü yaşadım, bugünü hiç unutmayacağım" diye konuştu.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise yaklaşan "Anneler Günü" dolayısıyla bir araya geldiklerini belirterek, etkinliğin düzenlenmesinden dolayı okul yetkililerine teşekkür etti.

Annenin insanların hayatında çok özel bir yerinin olduğunu anlatan Coş, "Kültürümüzde, örf ve adetlerimizde anaların yeri başkadır. Annelerimiz o kadar özeldir ki onlara duyulan sevgi, saygı, şükran hislerimizi ifade için bir gün yetmez, 365 gün de yetmez. Onları her saniye, dakika hatırlamamız, onlara olan sevgimizi, saygımızı her vesileyle geciktirmeden göstermemiz lazım. Onlar öylesine değerli ve yüce varlıklardır. Tüm annelerimize sevgi saygı gönderiyoruz" dedi.

Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile diğer davetliler katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com