''Türkçe bir şeyler söylemem istendiğinde utanıyorum"

''Türkçe bir şeyler söylemem istendiğinde utanıyorum"
Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt Antalya kampı ve takım hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe'nin başarılı oyuncusu Dirk Kuyt Türkçe'sinden genç yeteneklere, takımın durumundan golf tutkusuna kadar bir çok konuda özel açıklamalarda bulundu.
 
''FENERBAHÇE TARAFTARI FENERBAHÇE'NİN YAŞAM DAMARI''
 
Fenerbahçe taraftarının Saraçoğlu'ndaki desteğinden bahseden Hollandalı oyuncu, ''Onlar için oynamak gerçekten büyük bir zevk.Fenerbahçe taraftarı Fenerbahçe’nin yaşam damarı gibi. Bunu geldiğimden beri görüyorum.Verdikleri muazzam destek özellikle kendi sahamızdaki maçların gidişatına çok yardımcı oluyor,bu destek bizi her zaman bir adım öteye taşıyacak güçte'' dedi.Ayrıca taraftarın kendisine olan sevgisi sorulduğunda; ''Ben de onları çok seviyorum ve bu sevgiye layık olmaya çalışıyorum.'' cevabını verdi.
 
''GOLF OYNAMAYA LİVERPOOL'DA BAŞLADIM''
 
Fenerbahçe'nin ikinci yarı hazırlıklarını gerçekleştirdiği Antalya kampındaki yorgunluğunu ve stresini arta kalan zamanlarında golf oynayarak geçiren başarılı oyuncu, ''Golf oynamaya Liverpool’da başladım. Orada geçirdiğim birinci sezondan sonra, denedim ve çok hoşuma gitti.Kendimi rahatlattığım, beni gevşeten bir spor'' dedi. Ayrıca golf oynarken kimse tarafından rahatsız edilmemenin çok rahatlatıcı olduğunu ve bu sayede sadece oyununa konsantre olarak rahatladığını dile getiren Kuyt, golf oynarken aynı zamanda kendi sınırlarını test ettiğini belirtti.
 
"TÜRKÇE BİR ŞEYLER SÖYLE" DENDİĞİNDE BİRAZ UTANIYORUM''
 
Takım içindeki iletişimini kuvvetlendirmek için Türkçe dersleri aldığını belirten oyuncu, bu konu hakkında da bir hayli sempatik açıklamalarda bulundu.Takım arkadaşları tarafından her fırsatta çok iyi bir öğrenci olduğu vurgulanan Kuyt, derslerini hiç aksatmadığını özellikle Antalya kampında ders temposunun çok yoğun olduğundan bahsetti. Türkçe'nin çok zor bir dil olduğunun altını çizen Kuyt, ''Türkçe bir şeyler söylemem istendiğinde biraz utanıyorum ama bir gün gelecek ki bu röportajı Türkçe yapacağız.'' dedi.

''BEYKAN, SALİH VE RECEP ÇOK İYİ DURUMDA''
 
Röportajının devamında Fenerbahçe'nin genç yeteneklerine de değinen tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe'nin bu denli yetenekli gençlere sahip olduğu için çok şanslı olduğunu söyledi. Saha içinde ve saha dışında gençlere elinden geldiğince yardımcı olduğunu belirten Kuyt, ''Beykan, Salih ve Recep’in performansları gerçekten çok iyi durumda,her şeyden önemlisi Aykut Hoca’nın onlara verdiği fırsatı en iyi şekilde değerlendiriyorlar.'' diyerek gençlerin gelişimi ile yakından ilgili olduğunu gösterdi.
 
Son olarak takımın performansı hakkında konuşan tecrübeli Hollandalı,taraftarın ve kendilerinin Fenerbahçe'nin kalitesine inanmaları gerektiğini, 3 kulvarda da başarıyı hedeflediklerini ve savaşmaya son ana kadar mücadele edeceklerini dile getirdi. (TOK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com