Türkçe sevdalıları Eskişehir'lilerle buluşuyor

Türkçe sevdalıları Eskişehir'lilerle buluşuyor
Uluslararası Türkçe Olimypiyatları, 30 Mayıs'ta Eskişehir'de yapılacak.

Uluslararası Türkçe Olimypiyatları, 30 Mayıs'ta Eskişehir'de yapılacak.
Bu yıl Türkiye’de 10'uncusu, Eskişehir’de ise ikincisi düzenlenecek olan "Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın" Eskişehir bölümü 30 Mayıs tarihinde Atatürk Stadyumu’nda düzenlenecek.
Organizasyonunu Eskişehir Valiliği, Yunus Emre Kültür Sanat Sevgi ve Barışa Çağrı Derneği (YUSEV), Belediyeler ve sponsorların üstlendiği gece için Eskişehir genelinde çalışmalara başlandı. Dünyanın dört bir tarafından gelen 25 ülkeden 65 öğrencinin katılacağı program, 29-30 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir’de olacak. Öğrenciler bu süre içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretler gerçekleştirecek. Atatürk Stat'ında yapılacak olan programda ise Türkçe sevdalıları, Eskişehirli vatandaşlara unutulmaz dakikalar yaşatacak. Ayrıca, program TRT’den de canlı olarak yayınlanacak. Stadyuma giremeyen vatandaşlarımız için de stat dışına konulacak olan LED ekranlarla izleme imkânı sunulacak. Programın sunuculuğunu da ünlü spiker Ertem Şener üstlenecek.
Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Eskişehir Tertip Komitesi adına açıklama yapan Engin Kara, sevgi ve hoşgörü mimarı Yunus Emre’nin diyarında Türkçenin elçilerini ikinci kez ağırlamaktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını belirterek, "Geçtiğimiz yıl Eskişehir’de ilki düzenlenen programa 43 bin vatandaşımız Türkçe sevdalılarını izledi. Bu sene de aynı coşku içerisinde seyirci sayımızı 50 binin üzerinde bekliyoruz” dedi. Eskişehir Tertip Komitesi Başkanı Kara, Türkçenin tanıtımı adına yapılan bu organizasyona bütün Eskişehir halkını davet ettiğini sözlerine ekledi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com