Turkcell "İş'te Teknoloji Hamlesi" toplantısı

Turkcell İşte Teknoloji Hamlesi toplantısı
Turkcell'in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve karlı olmalarını sağlamak ve başarılarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği toplantının 3'üncüsü Konya'da gerçekleştirildi

KONYA (AA) - Turkcell'in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve karlı olmalarını sağlamak ve başarılarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği "İş'te Teknoloji Hamlesi" toplantılarının 3'üncüsü Konya'da gerçekleştirildi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Dedeman Otel'de gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, toplantıyı, Turkcell ailesi olarak, iletişim ve teknoloji alanında şirketlerin yanında en iyi şekilde yer almak ve destek sağlamak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şirketlerin işlerinde fark yaratmasının ancak ve ancak teknolojik dönüşümle mümkün olabileceğini belirten Kocabaş, Turkcell'li olmayı seçen şirketler için fark yaratmak, onları teknolojiyle bir adım öne taşıyabilmek için yoğun çaba içerisinde olduklarını ifade etti.

Kocabaş, Türkiye'deki KOBİ'lerin, toplam yatırım alanının yüzde 15'ini teknoloji alanındaki yatırımlara harcadığını dile getirerek, bunların çoğunun donanım üzerine olduğunu, bundan ziyade yazılıma daha çok ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.

Turkcell ailesi olarak, internet dünyası, makineler arası iletişim ve bulut teknolojisi alanlarında şirketlere katkı sağlamak amacıyla yatırımlar yaptıklarını anlatan Kocabaş, "Bilgiyi, şirketlere ve bireylere nasıl etkin şekilde ulaştırabiliriz? bunun çabası içerisindeyiz. Anadolu'nun dört bir yanında Türkiye ekonomisini her geçen gün daha iyi noktalara taşıyan binlerce şirket var. Turkcell olarak öncelikli hedefimiz; bu şirketlerin teknik ekipleriyle birlikte çalışıp, Anadolu'da iş ortaklığı ekosistemini büyüterek, yerel değeri güçlendirmek" diye konuştu.

- "Hepimizin cebinde birer bilgisayar var"

Kocabaş, taş tabletlere kazılan yazılarla başlayan bilgi aktarımının, günümüzde internet ağıyla devam ettiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Artık internet dünyasındayız. 'Dünyanın neresinde ne oluyor? Hangi bilgiler üretiliyor? Hangi patentler var?' Ülke olarak bunları hızlıca alıp, kendi patentlerimizi üretme noktasına taşımak, bizim ana odağımızdır. Yani taş tabletlerden, artık internetli bir dünyaya bakıldığında, Türkiye bu anlamda avantajlı konumda. Artık öyle bir noktadayız ki; akıllı telefon dediğimiz şey aslında öncelikle bir bilgisayardır. Hepimizin cebinde birer bilgisayar var. Bu bilgisayarla, birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımıza ve müşterilerimize ulaşabilir vaziyetteyiz. Artık dünyamız mobilitenin olduğu bir yapıda. Bu hız ve dönüşüm, birçok iş alanında mobil internette bizlere yeni bir dünya açıyor. Lojistikte iş yapı şekilleri değişiyor. Ekonomi, eğitim ve sağlık alanında doğru ve daha hızlı hizmet veriliyor. Ekonomik açıdan Türkiye'nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Konya’yı da bu teknolojik dönüşümü en hızlı şekilde sistemlerine entegre ederek, ekonomimizin en önemli damarlarından biri olma yönündeki iddiasını sürdürecek illerimizden biri olarak görüyorum. Bu konuda şirketlerimize destek veriyoruz."

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk de uluslararası ticarette üretim anlayışının yeniden şekillendiği bir dönemde yaşandığına işaret etti.

Firmaların, yüksek katma değerli ve ileri teknolojili ürünlerin üretildiği, nitelikli iş gücüne sahip bir yapıya daha hızlı geçebilmeleri için çalışmalar yürüttüklerini aktaran Öztürk, "Ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşabilmesi için bilgi ve iletişim teknolojilerine her alanda ihtiyacımız var. Günümüzde etkin ve sürdürülebilir bir rekabet gücü için, başta KOBİ’lerimiz olmak üzere, tüm işletmelerimizin, üretim öncesi ve sonrasında bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanmalarında hem büyük bir yarar hem de zorunluluk bulunmaktadır" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com