"Turkish Delight" Prof. Erol'u zirveye taşıdı

Turkish Delight Prof. Erolu zirveye taşıdı
Kendi geliştirdiği ve "Türk lokumu" olarak isimlendiren burun estetiği ile dünyaca tanınan Prof. Dr. Onur Erol, ABD ve Avrupa'da çok sayıda plastik cerrahi uzmanının biraya geldiği "Rhinoplasty Derneği" nin başkanlığında getirildi

ANKARA (AA) - YEŞİM SERT KARAASLAN - Kendi geliştirdiği ve "Turksh Delight (Türk lokumu)" diye tıp literatürüne giren burun estetiği yöntemi ile dünyaca tanınan Prof. Dr. Onur Erol, ABD ve Avrupalı uzmanların bir araya geldiği "Rhinoplasty Derneği (Rhinoplasty Society)"nin başkanlığına getirildi. 

Bugüne kadar tüm başkanları Amerikalı plastik cerrahi uzmanlarından oluşan dernek, "ilk" defa Amerikalı olmayan bir ülkeden uzmanı başkan seçti.  

ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, Belçika, Hollanda, İtalya, İspanya, Meksika, Hindistan gibi ülkelerden yaklaşık 200 üyesi bulunan "Rhinoplasty Derneği", en az 5 yıllık plastik cerrahi uzmanı olan hekimlerin yeterli sayıda uluslararası yayını bulunmasını üyeliğe kabul için şart koşuyor ve derneğe ancak mevcut seçkin üyelerin daveti ile yeni üye kabul ediliyor.

-Erol, 2 yıl başkanlık görevini yürütecek

Prof. Dr. Onur Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tıp literatürüne kazandırdığı çeşitli cerrahi yöntemlerin yanı sıra devam eden akademik çalışmaları, dünyanın saygın tıp dergilerinde yayımlanan makaleleri ve yürüttüğü klinik çalışmaları dolayısıyla dernek başkanlığına layık görüldüğünü belirtti. 

ABD'nin plastik cerrahinin beşiği ve merkezi sayıldığını ve bu alanda en saygın kuruluşlardan birinin de Rhinoplasty Derneği olduğunu ifade eden Erol, "Uluslararası bir derneğin başına bir Türk hekimin getirilmesi, Türk plastik cerrahisinin başarısıdır. Bu, dünyaya Türkiye'de bilim insanlarının çok önemli çalışmalara imza attığının bir göstergesidir" dedi.

Erol, son yıllarda tıbbın birçok alanında Türk hekimlerinin başarılı çalışmalar yaptığını ve dünyadan takdir gördüğünü vurgulayarak, "Dünyanın gözü literatüre kattığımız yöntemlerle, riskli operasyonlardan aldığımız yüz güldürücü sonuçlarla Türkiye'ye çevrilmişti. Bu başarıyı, Türk hekimlerinin çalışmalarının bir ödülü olarak görüyorum. Dernek başkanlığında ilk defa bir Türk bilim insanının getirilmesinin onurunu yaşıyorum" diye konuştu.

Dernek başkanlığının iki yıl süreceğini belirten Erol, bu süre içinde Türkiye'den daha çok sayıda plastik cerrahi uzmanının dernek üyeliğine kabul edilmesi için çalışacağını, Türkiye'de yürütülen bilimsel çalışmaları dünyaya duyuracağını ve plastik cerrahi alanında kongre ve sempozyumlar düzenleyeceğini söyledi.

-Rhinoplasty Society-

1996'da ABD'de kurulan dernek; Amerikalı estetik cerrahlar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından akademik çalışmalarını sürdüren ve bunu uluslararası yayınlarda yayınlatmayı başarmış hekimlerden oluşuyor.

Burun estetiğinde yenilikçi fikirler ve tekniklerin paylaşımı amaçlı, kar gütmeyen bir kuruluş olan Dernek; Amerika'da 21 eyalette, dünyada da toplam 11 ülkede faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com