"Türkive kaosa sürükleniyor"

"Türkive kaosa sürükleniyor"
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, "Türkiye'de işsizlik ve yoksulluk dayanılmaz boyutlara ulaştı. Hükümetin buna bir an önce çözüm bulması gerekiyor" dedi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 'Türkiye'de işsizlik ve yoksulluk dayanılmaz boyutlara ulaştı. Hükümetin buna bir an önce çözüm bulması gerekiyor' dedi.
Afyonkarahisar Türk Büro-Sen Şubesi'nde basın toplantısını düzenleyen Yokuş, 'Türkiye'de işsizlik ve yoksulluk dayanılmaz boyutlara ulaştı. Hükümetin buna bir an önce çözüm bulması gerekiyor. Ülke, hızla kargaşaya ve kaosa sürüklenmektedir. Cezaevleri, borcunu ödeyemeyen ve suç işleyen vatandaşlarla dolup taştı ekonomik kriz ısrarla görmezden gelinse de, icara ve iflasların sayısı korkutucu boyutlara ulaşmıştır. Türkiye, toplumsal çözülmenin eşiğine gelmiş, suç oranları ve intihar vakaları artmıştır. 2
milyon insanımız, kredi kartı borcunu ödeyemeyerek evlerine ve iş yerlerine gelen haciz şokuyla karşılaşmaktadır' diye konuştu.
'Son 7 buçuk yıllık AK Parti iktidarında, sözde Ermeni soykırımın tanıyan ülke sayısı, son olarak İsveç'inde sözde soykırımı meclisten geçirmesiyle birlikte 11'den 20'ye çıkmıştır' diyen Yokuş, 'Stratejik ortağımız olarak lanse edilen ABD'de de Temsilciler Meclisi'nde sözde soykırım tasarısını geçirmiştir. Her konuda içi boş bir açılım kargaşası yaşanıyor. Etnik ayrımcılığı körükleyen bu anlayış, ülkeyi bir iç kargaşaya götürecek boyutlara ulaşmıştır. Bu yoldan derhal dönülmelidir' diye konuştu. Hükümetin Anayasa değişikliği için kamu çalışanlarını kullandığını öne süren Yokuş, memurların ekonomik, sosyal ve siyasal alandaki haklarının geliştirilmesi, menfaatlerinin korunması için toplu sözleşme, grev ve siyaset hakkını içeren, gerçek anlamda sendikal haklara ihtiyaç olduğunu ifade etti. Yokuş, 'Taslak metninde yargıyla ilgili yer alan maddelerde kuvvetler ayrılığı ilkesinin göz ardı edilmesi kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Yargının bağımsızlığı korunmalıdır. Ayrıca, yapılacak olan
Anayasa değişikliklerin tamamı, mutlak surette toplumsal bir mutabakat çerçevesinde gerçekleştirilmelidir' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com