Türkiye 7. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması

Türkiye 7. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Türkiye 7. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması sonuçlandı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Türkiye 7. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması sonuçlandı.
Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ev sahipliği yaptığı, İzmir, Manisa, Denizli, Aydın, Uşak, Isparta, Burdur, Kütahya, Antalya, Afyon ve Muğla İllerinden toplam 12 İmam Hatip Lisesi'nin katıldığı Türkiye 7. Bölge Hafızlık ve Ezan Okuma Yarışması Belediye Kültür Salonu'nda gerçekleştirildi.
Yarışmalar, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhittin Eşsiz, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Gök ile öğrenciler ve yakınları tarafından büyük ilgi ile izlendi.
Açılış konuşmalarının ardında Ezan Okuma yarışmasına geçildi.
Ezan Okuma yarışmasında İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fahri Aktaş birinci olurken, Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Hasan Takak ikinci, Antalya'nın Alanya İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Nebi Dinç üçüncü oldu.
Tasavvuf Müzüği sununmundan sonra Hafızlık Yarışmasına geçildi. Bu yarışmada ise Denizli Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Ahmet Sarıkaya birincilik elde ederken, İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Abdurrahman Yıldırım ikinci, Kütahya Simav Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Tuncay Karagöz de üçüncü oldu.
Yarışmalar ve Tasavvuf Müzüğinin ardından ödül törenine geçildi.
Ödül töreninde her iki yarışmada derece alan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhittin Eşsiz, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Gök tarafından ödülleri takdim edildi. Yarışma birincileri, ikincileri ve üçüncülerine elbise, laptop bilgisayar ve altın hediye edildi.
Ödül töreninin ardından yarışmalar sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com