Türkiye, ABD'nin kara listesinde

Türkiye, ABD'nin kara listesinde
İran’dan en çok petrol alan ülkeler listesinde en başta Çin, ikinci sırada Hindistan, dördüncü sırada da Güney Kore yer alıyor.

Listedeki sıralaması henüz belli olmayan ülkeler ise Endonezya, Malezya, Pakistan, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, Tayvan, Türkiye.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili tarafından yapılan açıklamaya göre, bu ülkeler, İran’dan petrol alımını kesmemeleri halinde yaptırıma maruz kalacak. Reuters’a konuşan Dışişleri yetkilisi, bu listenin çok esnek ve değişken olabileceğini de ifade etti.

İran’dan en çok petrol alan ülkeler listesinde en başta Çin, ikinci sırada Hindistan, dördüncü sırada da Güney Kore yer alıyor. Listedeki sıralaması henüz belli olmayan ülkeler ise Endonezya, Malezya, Pakistan, Filipinler, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, Tayvan, Türkiye.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili tarafından yapılan açıklamaya göre, bu ülkeler, İran’dan petrol alımını kesmemeleri halinde yaptırıma maruz kalacak. Reuters’a konuşan Dışişleri yetkilisi, bu listenin çok esnek ve değişken olabileceğini de ifade etti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com