Türkiye AB'nin çok onurlu bir üyesi olacak

Türkiye AB'nin çok onurlu bir üyesi olacak
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB)'ne girdiğinde bu topluluğun çok onurlu bir üyesi olacağını söyledi.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB)'ne girdiğinde bu topluluğun çok onurlu bir üyesi olacağını söyledi. AB üyesi olmanın önemli olduğunu, ancak o değerlere ulaşmanın ondan daha önemli olduğunu belirten Varol, AB'ye girmenin uzun, ince bir yol olduğunu kaydetti.
Afyonkarahisar Valiliği Avrupa Birliği Daimi Temas Noktası Ofisi tarafından, Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)'nde düzenlenen 'Afyonkarahisar Avrupa Yolunda' isimli programda konuşan Vali Yardımcısı Varol, Türkiye'nin üyelik sürecinde özgüven kazandığını söyledi.
Avrupa ülkelerine gümrüklerden artık rahat bir şekilde girilmeye başlandığını dile getiren Varol, “Biz bu ülkelere gitmek için eskiden gümrük kapılarında çok beklerdik. Şimdi beklemeden geçiyorsunuz. Bu Türk halkının başarısıdır. AB'ye giriş bir uygarlık projesidir. AB'ye girmemiz belli bir süre alacaktır. Ama Türkiye bu topluğun çok onurlu bir üyesi olacak.” dedi.
Afyonkarahisar Valiliği Avrupa Birliği Daimi Temas Noktası Ofisi Koordinatörü Hasan Hüseyin Yılmaz, Türkiye AB üyesi olduğunda, üyelikle birlikte elde edilen doğal hak ve imkanlardan da yararlanacağını ifade etti.
Bütün vatandaşların aynı zamanda AB vatandaşı olacağını aktaran Yılmaz, AB üyesi olduktan sonra mali yardımların artacağını bildirdi. Öğrencilere yeni fırsatlar doğacağını dile getiren Yılmaz, Türkçenin AB'nin resmi dillerinden biri olacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com