'Türkiye artık alan el değil veren el'

'Türkiye artık alan el değil veren el'
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde AKP 3. Olağan Gençlik Kongresi yapıldı.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde AKP 3. Olağan Gençlik Kongresi yapıldı. Yusuf Ambarcı, Belediye Kültür Salonu'nda düzenlenen kongrede başkan seçildi.

Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AKP İl Başkanı Murat Baybatur, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Saruhanlı İlçe Teşkilatı Başkanı Recep Çımat ve partililer katıldı.

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, kongrede yaptığı konuşmada "Balkanlar bize bakıyor Türkiye eğer ayağa kalkarsa, şahlanırsa oralar da şahlanacak. Biz ilimle tanışmalıyız, tarım toplumunu sanayi toplumu yapmalıyız, sanayi toplumunu teknoloji toplumu, teknoloji toplumunu bilim toplumuna, bilim toplumunu da bilgi çağına çevirmeliyiz. " dedi. Özdağ bilimimize ve ilmimize ahlakı giydirmek gerektiğini, bilgiye ahlakı giydireceklerini, teknolojiye ahlakı giydireceklerini dile getirdi. Özdağ, "Eğer bilgiye ve teknolojiye ahlakı giydirmezsek Hiroşima oluruz, Bosna hersek'te Sırplar oluruz, Hırvatlar oluruz. Ama bilgiye ahlakı giydirirsek Mevlanalar, Yunuslar oluruz. İnşallah bu gençler Mevlanalar olacak, Yunuslar olacaklar ve Fatih'in yolunda gidecekler. " diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de yaptığı konuşmada, AKP iktidarları döneminde artık Türkiye'nin alan el olmaktan çıkarak veren el noktasına geldiğini söyledi. Tanrıverdi, "Türkiye borçlarını ödeyen bir ülkedir, Ödemiş bir ülkedir. IMF'ye olan ilişkilerini dondurmuş bir ülkedir. Artık borç bile almayan bir ülkedir. AKP on yaşındadır, 10 yıl öncesine 2001'lere gittiğimiz zaman Türkiye enflasyon canavarından şikayetçiydi, yüksek faizlerden şikayet ediyordu. Her gün artan fiyatlardan ve zamlardan şikayet ediyordu, zulümlerden ve faili meçhul cinayetlerden şikayet ediyordu. Yani Türkiye'yi ekonomik ve sosyal yönden büyük sorunların yaşandığı ülke olmaktan çıkarıp, yaşanabilir bir ülke haline getirdik. " dedi.

Tanrıverdi, Türkiye'nin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerin başında yer aldığını hatırlatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni evlenen çiftlere 3 çocuk yapına uyarısında bulunduğunu ve bunu bilimsel olarak söylediğini işaret etti. Tanrıverdi, "Şimdi TBMM'ye baktığımız zaman Meclis'te en genç Milletvekili AKP'de ve 27 yaşında. En yaşlı milletvekili ise CHP bulunuyor. Bu da AKP'nin geleceğini net bir şekilde gösteriyor. " diye konuştu.

Kongre sonunda Halitpaşa beldesinde, Demokrat Parti'den istifa ederek AKP'ye geçen meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 100 kişiye AKP rozeti takıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com