"Türkiye atletizmde büyük bir potansiyele sahip"

Türkiye atletizmde büyük bir potansiyele sahip
Dünya atletizmininin efsane ismi Sergei Bubka:

ANKARA (AA) - Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF ) 2. Başkanı Sergei Bubka, Türkiye'nin atletizmde büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, sportif açıdan Türkiye'yi çok güzel günlerin geleceğine inandığını söyledi.

12. SportAccord Kongresi'ne katılmak için geldiği Antalya'da, Gençlik Spor Dergisi'ne konuşan Bubka, Türkiye'nin atletizmde çok farklı disiplinlerde büyük yeteneklere sahip olduğuna kaydetti.

Türkiye'de yapılan yatırımların ardından Türk atletizminin son yıllarda  önemli başarılara imza attığını vurgulayan Bubka, "Bu spor dalının içinde birçok disiplin yer alıyor. Ülkenizde farklı disiplinlerde büyük yeteneğe sahip çok sayıda genç var. Bu açıdan bakıldığında atletizmde sahip olduğunuz potansiyel net bir şekilde görülüyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de genç nüfusun büyük bir etken olduğuna dikkati çeken Bubka, "Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde Atletizm Federasyonu'nun gençleri bu spora yönlendirme konusunda attığı adımları önemli buluyorum. Türkiye'nin ilerde çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum" dedi.

Bubka, 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı sürecine de değinerek, şunları kaydetti:

"İpi göğüsleyen taraf çok küçük farklarla belirlendi. Bu konuda İstanbul çok büyük yol kat etti.  Gerek organizasyon gerekse tanıtım bazında Türkiye dünyada hatırı sayılır bir ülke konumuna geldi. Olimpiyat adaylığı sürecinde muhteşem işler yaptınız. İnanıyorum ki İstanbul adına ilerleyen yıllarda güzel şeyler olacak. İstanbul'da olimpiyatların düzenlenmemesi için hiçbir neden yok." 

Antalya'daki organizasyondan da övgüyle bahseden eski rekortmen atlet, "Şu anda bütün olimpik sporların üst düzey temsilcileri burada. SportAccord büyük ve değerli bir organizasyon. O nedenle çok ciddi bir görev ve sorumluluk gerektiriyor.  Türkiye de bu sorumluluğu sonuna kadar yerine getiriyor. Emeği geçen herkesi tebrik ederim" diye konuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com