Türkiye Berkin'i uğurluyor

Türkiye Berkin'i uğurluyor
Gezi eylemleri sırasında ekmek almaya giderken polis tarafından başından vurulan ve aylar sonra yaşam müdahalesini kaybeden Berkin Elvan'ı bugün yüzbinler son yolculuğuna uğurluyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Okmeydanı Cemevi önünde toplanan vatandaşlar, 'Umudun çocuğu Berkin Elvan', 'Katil devlet hesap verecek', '15'inde bir fidan Berkin Elvan' şeklinde sloganlar attı. Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da taziyeleri kabul ederken, cemevi içinde karanfiller içinde Berkin Elvan köşesi dikkat çekti.

BİNLER CEMEVİ ÖNÜNDE
Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi'nde düzenlenen törene binlerce kişi katıldı. Şark Kahvesi'nden Cemevi'ne uzanan alanı dolduran binler, Berkin'i sloganlarla uğurluyor.  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP milletvekilleri İlhan Cihaner ve Mahmut Tanal, Turgut Kazan, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Tuncay Özkan ve kızı Nazlıcan Özkan'ın katılması da dikkat çekti. 

cemm.jpg

ÖNCE CEMEVİ SONRA ŞİŞLİ MEYDANI
Berkin Elvan'ın cenazesi bugün saat 12.00'de Okmeydanı Cemevi'nde düzenlenecek olan cenaze töreninin ardından, saat 15.00'te Şişli'den Feriköy Mezarlığı'na halk korteji eşliğinde götürülecek. "Berkin için Berkin'le beraber" çağrısıyla vatandaşlar Şişli'ye davet edildi.

DİSK VE KESK'TEN ÇAĞRI
Saat 15.00′te de Şişli Meydanı'ndan Feriköy Mezarlığı'na yürünecek. Gergin havanın devam ettiği İstanbul'da cenaze sırasında protestoların devam etmesi bekleniyor. Devrimci İşçi Sendikası Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri de 12.00'de Berkin Elvan için iş bırakacak.

İLK ÇELENK KILIÇDAROĞLU'NDAN
Cemevine ilk çelenk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Ali İsmail Korkmaz'ın ve Ahmet Atakan'ın annesi de Okmeydanı Cemevi'nde. İnsanlar Okmeydanı sokaklarına sığmıyor.

KALABALIKTAN CENAZE ÇIKARILAMIYOR
Mahmut Şevket Paşa caddesindeki kalabalıktan dolayı Berkin'in cenazesi çıkarılamıyor. Liselilerin yoğun ilgisi var ve üniversiteliler boykota devam ediyor.

Okmeydanı cemevinde tören başlıyor. Berkin Elvan'ın ailesi slogan atılmamasını istedi ancak kalabalık durulmuyor. Hakka yürüme erkanında sessiz olun çağrısı yapan Dede, Berkin'in cenaze namazını kıldırıyor. 

BERKİN OMUZLARDA
Berkin omuzlarda vurulduğu yere götürülüyor. Trafik durdu ve polis güvenlik önlemleri aldı. Kalabalık yüzbinleri buldu, insanlar gelmeye devam ediyor.  (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com