''Türkiye bilgi, sevgi ve vergi ile kalkınıyor''

''Türkiye bilgi, sevgi ve vergi ile kalkınıyor''
Kütahya Defterdarlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de 1990 yılından bu yana kutlanmakta olan Vergi Haftasının 22'ncisi dolayısıyla 21- 27 Şubat tarihleri arasında Kütahya'da bazı faaliyetlerin gerçekleştirileceği bildirildi.

Kütahya Defterdarlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de 1990 yılından bu yana kutlanmakta olan Vergi Haftasının 22'ncisi dolayısıyla 21- 27 Şubat tarihleri arasında Kütahya'da bazı faaliyetlerin gerçekleştirileceği bildirildi.
Bu yılki kutlamaların sloganları, ''Türkiye bilgi, sevgi ve vergi ile kalkınıyor'' ve ''Vergilerimiz ile büyüyoruz'' olarak belirlendiği belirtildi.
Türkiye'de ve Kütahya'da verginin, toplumun kalkınmasında ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerinde benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılması amacıyla kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri, 21 Şubat Pazartesi sabahı Zafer Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, Valilik, Belediye, İl Emniyet Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odasının ziyaret edilmesiyle başlayacak. Aynı gün personele minyatür çiçekler dağıtılacak, alışveriş merkezlerinde stantlar açılıp danışmanlık hizmetleri verilecek ve Defterdarlık Futbol Turnuvasının ilk maçları yapılacak.
22 Şubatta personele yönelik etkili iletişim ve halkla ilişkiler semineri verilecek, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Ticaret Borsası, Gazeteciler Cemiyeti ziyaret edilecek ve futbol turnuvasına devam edilecek.
Kutlamalar kapsamında 23 Şubatta Vergi Dairesi Müdürlüklerince 5 mükellef grubu ziyaret edilecek, Defterdarlık personeline kan bağışıyla ilgili seminer verilecek, ilköğretim ve ortaöğretim okulları ziyaret edilecek, Defterdarlık Gelir personeline başarı belgeleri verilecek.
24 Şubatta ilköğretim okulları öğrencilerine Vergi Daireleri gezdirilecek, Maliye Hatıra Ormanına fidan dikimi yapılıp doğa yürüyüşü düzenlenecek, sinema gösterimi yapılarak Kurumlar ve Gelir Vergilerinde en fazla ödemeyi yapan ilk 5'er mükelleflere çeşitli hediyeler sunulacak.
Kutlamalar, 25 Şubatta Huzurevi, Çocuk Esirgeme Kurumu Yurtlarının ziyaret edilmesi, ilköğretim okulu öğrencileri arasında yapılan kros yarışmasında ilk 3'e girenlerin ödüllendirilmesi, muhasebeciler ve Defterdarlık personelinin halı saha futbol karşılaşmaları, 26 Şubatta ise Defterdarlık personeli arasındaki satranç ve masa tenisi turnuvaları, hafta etkinliklerinin değerlendirilmesi, alışveriş merkezlerinde stantlar açılması ve danışmanlık hizmeti verilmesi, personelle yemekli toplantı, Türk halk müziği konseri, şiir dinletisi ve piyango çekilişiyle sürecek.
Vergi Haftası etkinlikleri, 27 Şubat Pazar günü Dumlupınar Stadı'nda TKİ Tavşanlı Linyitspor ile Adanaspor arasında oynanacak Bank Asya 1. Lig karşılaşmasına TKİ Tavşanlı Linyitspor futbolcularının vergi hakkındaki afişle çıkmasıyla sona ereceği açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com