“Türkiye bir bütündür, bölünemez!”

“Türkiye bir bütündür, bölünemez!”
''TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ KESİNLİKLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR, DİLİ TÜRKÇEDİR, BUNUN DEĞİŞTİRİLMESİ BEKLENEMEZ''

''TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ KESİNLİKLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR, DİLİ TÜRKÇEDİR, BUNUN DEĞİŞTİRİLMESİ BEKLENEMEZ''
KÜTAHYA - MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kesinlikle bölünmez bir bütün olduğunu ve Türkiye'de asla 'Türk milletinden başka bir millet de vardır' dedirtmeyeceklerini söyledi.
Kütahya'da partisinin il başkanlığınca Belediye Kültür Sarayı'nda düzenlenen ''referandumda hayır'' bilgilendirme toplantısına katılan Bölükbaşı, Anayasanın ikinci maddesinin ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti kesinlikle bölünmez bir bütündür, dili Türkçedir'' olduğunu anımsatarak, ''Kimse Türkiye'de Türk milletinden ayrı bir millet de vardır diyemez. Türk milli kimliğini değiştiremez. Bizim siyasi görüşümüz asla buna izin vermez. Türkiye'de eyaletler sistemine geçişin siyasi ve hukuki alt yapısı bu şekilde hazırlanamaz'' diye konuştu.
Hükümetin, Anayasa Mahkemesini ele geçirmek istediğini ileri süren Bölükbaşı, ''Biz siyasi olarak halkın sesini duyuruyoruz. Kendi şahsi işlerimiz için siyaset yapmıyoruz. Yapanlara da kesinlikle karşıyız. Kendi sesimizi değil halkın sesini haykırıyoruz'' dedi.
Toplantıya, Bölükbaşı'nın yanı sıra, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Abdülkadir Akcan, Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Ruhsar Demirel, Aziz Aslan, İsmail Şenol ve diğer partililer katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com