Türkiye böyle yönetilemez

Türkiye böyle yönetilemez
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, “Sayın Başbakan kendisinden başka kimsenin konuşmasına tahammül edemiyor. Türkiye bu otoriter yaklaşımla yönetilemez” dedi.
Toprak yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner için “O, işine baksın” şeklindeki ifadelerini Türk demokrasi tarihi açısından “kara bir leke” olarak niteledi. Demokrasinin bir tahammül ve özgürlük rejimi olduğunu belirten Toprak, “Ama AKP’nin kurduğu rejim hiçbir demokratik değer ve ölçütü içermemektedir. Bugün bütün bir ülke Afyon’da, Uludere’de ne olduğunu merak ediyor. Sayın Ümit Boyner bir cesaret gösterip halkımızın merak ettiği bu soruları kamuoyu gündemine taşımıştır. Bu demokratik cesaret ve tepkiye Sayın Başbakan’ın verdiği cevap yüz kızartıcı ve anti-demokratiktir” dedi. Başbakan’ın kendisinden başka kimsenin konuşmasına tahammül edemediğini ifade eden Toprak, “Türkiye bu otoriter yaklaşımla yönetilemez. AKP ülkeyi yönetemedikçe saldırganlaşmaktadır. Tükendikçe herkesi susturmaya çalışmaktadır. Bir iktidar bu hale gelmişse artik çökme sureci içindedir. Biz CHP olarak bu ülkede konuşan herkesin yanındayız. Hem sendikacıların, hem iş dünyasının yanında olacağız. Bu otoriterliğin insanlarımızı susturmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 
“İŞ DÜNYASINI SUSTURMAKLA BÜYÜK TÜRKİYE KURULMAZ”
 
Açıklamasında iş dünyasının sadece vergi veren bir organizasyon ya da örgüt olmadığını vurgulayan Toprak, “İş dünyası Türkiye’nin kalkınmasını sağlayan, Türkiye’yi dünyayla birleştiren istihdam ve art değer yaratan bir yapıdır. Sayın Başbakan büyük Türkiye’den bahsediyor. Bu büyük Türkiye kiminle kurulacak? İş dünyasını susturmak, bölmek ve kendi yandaşını kayırmakla büyük Türkiye kurulmaz. Sayın Başbakan iş dünyasının anlamını ve önemini kavrayamamış, tıpkı demokrasinin anlam ve önemini kavrayamadığı gibi” ifadelerini kullandı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com